“Ми хочемо, щоб нам віддали наше”: аграрії Сумщини просять гуманітарну сою
Фермерам Сумщини надійшло 600 тонн гуманітарної сої, вартістю 600 тисяч доларів від Продовольчої та сільськогосподарської організації. Благодійний фонд “Збережи Україну”, на думку голови асоціації фермерів Сумщини Олександра Шафороста, затримує надання допомоги.
Олександр Шафорост — фермер з Білопільщини та голова Асоціації фермерів Сумщини, ділиться враженням від перших сходів сої, насіння якої отримав як гуманітарну допомогу.
Чоловік каже, в його господарстві культура посіяна на сорока чотирьох гектарах: “600 тонн привезли в Бочечки, цієї кількості вистачить на всіх, щоб роздати по 1 тоні, а надали тільки 100 тонн на сьогодні. За 7 кілометрів від цього поля по прямій у нас зараз евакуація районного центру. Зважуючи обставини безпеки своєї особистої, ти маєш ще думати, як вирвати ту допомогу і хтось готовий тобі допомогти і виділив шалені кошти на це, але її не віддають”.
Звернувся за допомогою до благодійної організації й голова фермерського господарства Володимир Гончаренко: “За нашою юридичною адресою зареєстровано 2 фермерських господарства – на мене і на сина. Коли я приїздив отримувати насіння сої, у списку я був і отримав. Думав і на сина буде так же само виділено. Подивилися на списки, а в списку його немає, були затверджені, потрапили до списків, а до видачі не поступило”.
Не отримали насіння і господарство із Конотопщини, говорить головна бухгалтерка Тамара Касьян: “Коли ми туди зателефонували, нам сказали, той, хто отримав пшеницю, тому соя не буде розподілятися”.
Насіння для Сумщини надала Продовольча та сільськогосподарська організація ООН – ФАО. Керівниця відділу комунікацій в Україні Вікторія Михальчук розповіла може бути кілька причин відмови у видачі насіння фермерам:
“Ми отримали декілька заявок від однієї особи. Або, після ретельних перевірок ми зрозуміли, що це велике господарство, яке має декілька ФОПів, тому ми визначили, що це буде тільки один отримувач допомоги. Або ми зрозуміли після перевірки, що це подався батько і син. І ми розуміємо, що це одне господарство, по суті, тому надається тільки одному отримувачу допомога. Або, після перевірки ми побачили, що фермери отримали вже допомогу у межах інших програм від ФАО.Також може бути, що не пройшла перевірка кадастрових номерів, тобто ми не можемо перевірити чи дійсно ця земля належить цьому господарству”.
Загалом, за словами Вікторії Михальчук, від фермерів Сумщини отримали 739 заявок. Під критерії продовольчої організації ООН підпадають 492 господарства. За словами Вікторії Михальчук, планують роздавати посівний матеріал по 15 травня.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ