Минулоріч у Сумській обласній лікарні реабілітаційні послуги отримали понад 1000 пацієнтів
Сумська обласна клінічна лікарня надає послуги з реабілітації за Програмою медичних гарантій з 2020 року. Про це повідомила Національна служба здоров’я України.
Минулого року реабілітаційні послуги в умовах стаціонару отримали 643 пацієнти, в амбулаторних – 379, за що НСЗУ сплатила медзакладу 18 млн грн (з них за послуги стаціонарної реабілітації – 13,6 млн грн). Кількість пацієнтів у 2023 році порівняно з 2022-м збільшилася на 10%.
У лікарні зазначають, що Програма медичних гарантій (ПМГ) забезпечує фінансову підтримку закладів, що здійснюють реабілітацію, це дає можливість отримати необхідні ресурси та обладнання для надання якісних послуг. ПМГ встановлює стандарти якості для закладів реабілітації та вимагає їх виконання для забезпечення найвищого рівня обслуговування.
«Реабілітація у наш час дуже важлива, – говорить заступник директора Сумської обласної лікарні Микола Савченко. – Пацієнти потребують фізичного відновлення, бо війна призводить до серйозних травм та поранень. Тож реабілітація допомагає пацієнту відновити функції тіла та повернутися до нормального життя. Надзвичайно важлива також психологічна підтримка: фізичні травми можуть залишати психологічні наслідки. Реабілітація включає психологічну підтримку та терапію для допомоги у подоланні травм та стресу».
Фахівці стаціонарного та амбулаторного відділень реабілітації Сумської обласної лікарні у своїй роботі дотримується принципу пацієнтоцентричності. «Мультидисциплінарна команда нашої лікарні складається з лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, невропатологів, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, асистентів фізичного та ерготерапевтів, терапевтів з мови та мовлення, медичних сестер, психологів, психотерапевтів, – продовжує заступник директора СОКЛ. – У лікарні багато прикладів успішної реабілітації пацієнтів після травм, отриманих внаслідок війни, а також після інсультів.
У нас був пацієнт з гострим порушенням мозкового кровообігу з вираженим правобічним геміпарезом. Він скаржився на слабкість в правих кінцівках. Більш того – ходити, стояти самостійно він не міг. Була значно порушена мова та функціональність правої руки. Протягом реабілітаційного циклу пацієнт пройшов заняття з фізичним терапевтом та ерготерапевтом, терапевтом мови та мовлення, курс масажу. На момент виписки чоловік був здатний самостійно утримувати положення сидячи та ходив за допомогою допоміжних засобів. також вдосконалив навички самообслуговування».
Як отримати послуги з реабілітації:
– Для проходження реабілітації в амбулаторних умовах необхідно отримати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Обрати заклад, що надає реабілітаційні послуги, пацієнт може самостійно.
– Для стаціонарної реабілітації електронне направлення може сформувати виключно лікуючий лікар, у тому числі лікар ФРМ. Вибір реабілітаційного відділення – за пацієнтом, який потребує відновлення.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ