На кого в громадах Сумщини розповсюджується заборона на виїзд за кордон
Уряд запровадив нові правила перетину кордону: введено ряд обмежень, що стосуються місцевого самоврядування. Кого саме в громадах Сумщини це стосується, пояснила Марина Лобова, керівниця регіонального офісу “U-LEAD з Європою” у Сумській області.
За її словами, обмеження перетину кордону стосуються трьох категорій в органах місцевого самоврядування: депутатів місцевих рад, керівників структурних підрозділів, а також працівників, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами місцевого самоврядування.
Наприклад, на керівників та працівників комунальних підприємств обмеження не поширюються. Проте, якщо, керівник КП є депутатом місцевої ради, його варто включати до відповідного списку за ознакою наявності статусу депутата.
До нього так само не входять й сільські, селищні та міські голови, їх заступники чи спеціалісти (за умови, що вони не заброньовані на відповідні періоди за органами самоврядування).
Разом з тим, депутати мають право перетинати державний кордон тільки у чотирьох випадках:
- службове відрядження;
- якщо це одинокий батько чи матір, які супроводжують за кордон свою дитину/дітей до 18 років (включно), або щоби відвідати дітей;
- необхідність лікування за кордоном за наявності відповідного листа МОЗ;
- виїзд спричинений смертю за кордоном одного із членів сім’ї депутата першого або другого ступеня споріднення.
Місцева рада не може направити депутата у офіційне службове відрядження, оскільки депутат такої ради не є її працівником. Але він може бути включений до складу відповідної делегації, групи тощо. “Щодо можливості виїзду за межі України депутатів місцевих рад у особистих справах, пов’язаних з власним бізнесом (на підставі відрядження, оформленого за їх місцем роботи), то це питання також не є однозначним та потребує роз’яснення уповноважених органів або чіткого законодавчого врегулювання”, — зауважила Марина Лобова.
Посадова особа місцевого самоврядування, яка виїхала за межі України минулого року і працює дистанційно, не повинна повертатися в Україну та може продовжити свою роботу.
За словами Марини Лобової, оновлений порядок перетинання кордону потребує додаткових роз’яснень уповноважених органів, або законодавчого уточнення.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ