На Кролевеччині облаштовують “лісові їдальні” для диких тварин (відео)
Лісівники ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» цього року для підгодівлі диких тварин заготовили чималі запаси: більш як 1 тонну сіна, понад 3 тис. шт. гіллячкового корму, приблизно 10 тонн кукурудзи, 12 тонн зерновідходів.
“Мисливське господарство, яке є обов’язковою та невід’ємною складовою лісового господарства, у першу чергу має на меті збереження місцевої фауни, біологічного різноманіття та збільшення видової чисельності. З метою відновлення поголів’я та підвищення біологічної стійкості окремих видів фауни підприємство постійно проводять низку біотехнічних заходів, серед яких – підгодівля диких тварин узимку”, – про це розповіли на підприємстві.
Підгодівля диких тварин розпочинається у зимовий період – як правило, тоді, коли випадає перший сніг, і триває 100-112 днів. Лісівники підгодовують дичину, викладаючи заготовлені корми в годівниці та на підгодівельні майданчики. Така допомога дозволить звірині успішно перезимувати, адже зима – найважча пора року для диких мисливських тварин. Різко погіршуються умови добування корму, у морозні зими це призводить до підвищення смертності або надмірного виснаження диких тварин.
“Частину «смаколиків» лісівники заготовляють власними силами, а частину – купують, приміром, сіль для солонців. Важливо не лише заготовити корми, а й облаштувати у лісництвах відповідні приміщення для зберігання такої кількості провізії. Також важливою справою є підготовка відповідно обладнаних спеціальних місць, де дичина харчуватиметься.
“Лісові ідальні” – це годівниці та підгодівельні майданчики, які теж встановлюють, ремонтують та за потреби замінюють. Адже тварини звикають до конкретного місця і саме до нього приходять підкріпитися у морозну зиму”, – роз’яснюють у ДП “Кролевецьке ЛМГ”.
Лісівники ж, у люту пору року, не лише розвозять кормові смаколики автомобілями чи на конику з возом, а й прочищають дороги і для себе, і для дичини.