На прикордонні Сумщини запрацювали дві українські радіостанції
Нацрада разом з фондом «Партнерство за сильну Україну» розпочали масштабний проєкт, який дасть змогу забезпечити українським контентом мешканців прикордоння. Про це повідомила представниця Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Сумській області Лариса Якубенко.
«Національна рада з питань телебачення та радіомовлення у співпраці з Фондом «Партнерство за сильну Україну» розпочала масштабний проєкт з підтримки українських мовників, які працюють на прикордонних і прифронтових територіях та потерпають від ворожої інформаційної атаки та постійних інформаційно-психологічних операцій ворога, – розповіла Лариса Якубенко. – У проєкті задіяні шістнадцять частот у стратегічно важливих областях: Сумській, Чернігівській, Харківській, Донецькій, Херсонській, Запорізькій та Одеській».
За її словами, проєкт виник як відповідь на виклики, пов’язані з масштабною агресією росії проти України і гібридною війною.
«Українські медіа зазнають руйнувань та втрат, але продовжують працювати і створювати власний контент. – зазначила представниця Національної ради у Сумській області. –Дуже важливо, щоб українські медіа працювали саме на прикордонних та прифронтових територіях, де наші жителі потребують українського контенту. Ці території комерційно непривабливі, але стратегічно важливі. Тому фонд взяв на себе зобов’язання фінансувати витрати мовників за трансляцію програм перед Концерном РРТ. Сума компенсації для мовників, які працюють на цих частотах, буде становити 4 млн гривень. І вже на Сумщині розпочали мовлення в рамках цього проєкту радіостанція «Громадське радіо» у місті Дружба та радіостанція «NovaLine» у селищі Краснопілля».
Лариса Якубенко додала, що для участі у проєкті радіостанції вибиралися за декількома критеріями. Першочергово важливо було, щоб вони працювали саме на прикордонних і прифронтових територіях.
Другим чинником було те, щоб компанії створювали контент на місцеву тематику та дуже тісно співпрацювали з обласними військовими адміністраціями на цих територіях, а також брали участь у системі оповіщення населення про надзвичайні ситуації.
Окрім того, важливо, щоб компанія дотримувалася журналістських стандартів та розповідала правдиву й актуальну інформацію про події в Україні та світі.
Цей проєкт дасть змогу забезпечити важливим українським контентом мешканців, які живуть на територіях, що потерпають від ворожих інформаційних атак та ворожих ІПСО.
Довідково. Фонд «Партнерство за сильну Україну» – це потужна донорська організація, яка об’єднує декілька країн (Велика Британія, Естонія, Канада, Нідерланди, США, Фінляндія, Швейцарія та Швеція).
Також під час брифінгу в Офіційному медіацентрі Сумської ОВА представниця Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Сумській області розповіла ряд інших новин щодо розвитку інформаційного простору Сумщини.
Так, спікерка повідомила, що Національна рада продовжила термін дії ліцензії на десять років двом загальнонаціональним мовникам, які працюють у місті Суми. Це компанії «Нова хвиля» – позивний POWER FM», та телерадіокомпанія «ТОП-радіо», яка працює з позивним «Шлягер».
Окрім того, Національна рада продовжує роботу щодо наповнення державної мережі МХ-7 українськими телевізійними програмами. Незабаром відбудеться конкурс, у якому візьмуть участь «MEGOGО Спорт» та «Інтер. Україна».
Також Лариса Якубенко зазначила, що Сумщина продовжує бути в числі лідерів щодо виконання квот українською мовою. Зокрема, моніторинги, які були проведені протягом першого півріччя 2024 року, зафіксували, що всі місцеві та регіональні мовники Сумської області виконують квоти в обсязі 100% щодо ведення програм, в тому числі програм новин, українською мовою, а радіомовники забезпечили 78 % пісень українською мовою у власних ефірах.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ