На ремонт розкуроченої поліклініки виділили більше півмільйона
Придбати життєво необхідне обладнання для хворих на рак чи продовжити капітальний ремонт роменської поліклініки, закупити комп’ютерну техніку для Вищого професійного училища чи оснастити роменську поліцію: цілих півтори години депутати дискутували, на що витратити трохи більше півмільйона гривень.
Минулого року в роменській поліклініці розпочали капітальний ремонт. Спочатку роботи були зосереджені на аварійному дахові, потім поступово перейшли всередину приміщення. За словами заступника головного лікаря Інни Жук, аби завершити ремонт, потрібні ще 4 мільйони гривень.
Міський голова Сергій Салатун наполягав не спрямовувати гроші на будівництво поліклініки, яке «вона розпочала самовільно». Натомість запропонував альтернативу: говорить, обласна лікарня має намір закупити лінійний прискорювач для онкохворих, і “скидалася” на нього вся Сумщина. За словами керманича, Ромни є останнім населеним пунктом, який не надав субвенції.
«Хоча б один ( прискорювач, – авт.) повинен бути на область», – наголосив Сергій Андрійович. Свої переконання аргументував, у першу чергу, необхідністю співпрацювати та мати порозуміння з “Сумами”, адже там обіцяють надати допомогу на асфальтування дороги.
Та ремонт покриття цієї дороги, на вулиці Коржівській, триває вже два роки поспіль, наголосила Інна Жук. Вона зауважила: час припинити ямкові ремонти, адже все одно по дорозі неможливо ні їхати, ні йти. Лікарка запропонувала міському голові взяти кредит на ремонт дороги. «Уже “зарито” стільки мільйонів, а дороги немає. Можливо, досить? – звернулася до мера Інна Леонідівна. – Ми витратимо кошти, але зробимо Коржівську й матимемо дорогу на десять років уперед».
Доцільніше, на думку лікарки, зараз спрямувати кошти на місцеву потребу: витратитися на ремонт поліклініки, яка повністю розкурочена. Не дивлячись на те, що третина будівлі вже відремонтована й робочі працюють не покладаючи рук, усе ж усередині безлад. Тим паче, за словами пані Інни, прийшов час продовжувати терміни технічної ремонтної документації, яка коштує немалих грошей. «Ми повинні стати лікарнею зручною для людини, – наголосила лікарка. – Навіть якщо виникне питання припинення визначення округів, про що вже йде мова, люди все одно будуть їхати туди, де вони звикли отримувати медичну допомогу». Вона порекомендувала сприяти придбанню лінійного прискорювача за рахунок місцевих надходжень чи ще якимось чином.
Підтримала ідею про ремонт поліклініки й депутат Віра Мірошниченко. Обраниця наголосила, що всі справи потрібно спочатку робити вдома, тим паче, що їй особисто “в очі штукатурка сипалася на прийомі”. А також свої міркування висловила Юлія Магденко, додавши: «Нам і на сміттєвоз обіцяли півтора мільйона гривень з області. Та так і не дали».
Усе ж потурань у бік ремонтних робіт поліклініки більше не буде, заявив Сергій Салатун. Якщо минулого року була виділена фінансова допомога на ремонт даху, щоб лікарня пройшла акредитацію, то цього разу пан Сергій попросив не маніпулювати. «Ви самовільно почали будівництво поліклініки, яке планувалося проводити за кошти ДФРР», – наголосив голова. Є й інші, більш нагальні проблеми, зазначив мер.
Зупинилися депутати й на запиті ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище». Працівники навчального закладу наполягали на необхідному придбанні двох проекторів, двох ноутбуків, двох системних блоків, моніторів та іншого оснащення. На думку Юлії Магденко, працівники училища вказали завищені суми в кошторисі. Вона ж, говорить, в одному з Інтернет-магазинів знайшла дешевші й більш доступні товари. Тому пані Юлія порекомендувала представникам ВПУ звернутися по кошти безпосередньо до депутатів (ті, що виділені на виконання ними депутатських повноважень).
Після тривалих сперечань та декількох голосувань депутати таки вирішили направити кошти в сумі 664 тисячі гривень на ремонт роменської поліклініки.
Джерело:“Новий погляд Роменщини”.