На Сумщині організували шосту «Ніч історії Глухова»
Днями відбулася шоста «Ніч історії Глухова». Вона була рекордною за кількістю учасників, які представляли як Глухів, так і інші міста України. Спільнота однодумців, заряджених активністю і позитивом, заповнила залу старовинної будівлі «Будинок Бештака». Цей культурний простір був обраний новою локацією для «Ночі історії Глухова» невипадково.
«Будинок Бештака» – пам’ятка архітектури місцевого значення. Мурований будинок споруджено на початку ХІХ ст. після знесення валів Глухівської фортеці, коли на їхньому місці утворилася Базарна площа. У 1908 році дружина статського радника Віра Павлівна Конашевич відкрила на другому поверсі «Будинку Бештака» перший у Глухові сінематограф, який називався «Ілюзіон» і мав 60 посадкових місць.
З 21:30 вечора до 06:00 ранку відвідувачам «Ночі історії Глухова» традиційно було запропоновано 4 лекції від найкращих та професійних знавців своєї справи. Теми лекцій різноманітні, цікаві і важливі: Олена Тахтай (м. Ямпіль) «Хустки як складова традиційного головного убору» із майстер-класом з типових вив’язувань хусток; Микола Кокшайкін (м. Шостка) «Шосткинська кіноплівка»; Олександр Мірошниченко «Гастрономічні уподобання гетьманського Глухова» із дегустацією напоїв; Віра Назарова (м. Москва, РФ) «Ярмаркова площа міста Глухова».
Музичні паузи цього разу були незвичайними: під час перерви на каву демонструвалися фрагменти музичного фільму одного з талановитих уродженців Глухова – режисера Василя Бізева «Трефовий король».
«Ніч історії Глухова» – це колективна праця генеалогині, засновниці сайту «Вихованцям глухівських гімназій присвячується» Віри Назарової та Національного заповідника «Глухів».