На Сумщині підвищують покриття прикордоння українським мовленням
Про те, що зроблено в напрямку розбудови інформаційного простору протягом останнього часу, під час брифінгу в Офіційному медіацентрі Сумської ОВА повідомила представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Сумській області Лариса Якубенко.
«На Сумщині розроблена дорожня карта з розбудови інформаційного простору Сумщини як прикордонного регіону задля підвищення покриття українським мовленням тих зон, громад і районів, де в нас є «білі» або «сірі» інформаційні плями, – говорила Лариса Якубенко. – На минулому тижні у нас відбулося кілька знакових подій та рішень щодо реалізації цієї дорожньої карти. По-перше, завершується будівництво двох додаткових споруд на нашому прикордонні в тих громадах, де потребує посилення українське мовлення. Залишилося придбати додаткове обладнання і ми зможемо до кінця цього року додатково запустити радіо і телеканали у цих проблемних зонах».
По-друге, повідомила представниця медіарегулятора, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголосила конкурс на 7 вільних радіочастот у Сумській області. Більша частина цих частот знаходиться саме на прикордонні. Виставлені частоти у Сумах, Глухові, Лебедині, Краснопіллі, Шалигино, Стара Гута та Угроїди. Загальний обсяг мовлення на добу – 24 години. Програмною концепцією передбачено, що компанії, які зайдуть на ці частоти, зобов’язані будуть розміщувати соціально-важливі програми, а також забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 45% упродовж доби, а також у проміжки часу між 7.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.
Також завершився прийом заяв Національною радою на участь у конкурсі на мовлення з використанням частот загальнонаціональної телевізійної мережі МХ7. До цієї мережі входять 12 телеканалів. На конкурс подали заявки і сплатили конкурсну гарантію 9 телеканалів. Подавалась також зі своїми заявами Національна суспільна телерадіокомпанія України (логотипи «Суспільне: спорт» і «Суспільне: новини»). Але, на жаль, компанія не сплатила конкурсні гарантії, – додала Лариса Якубенко. – Також хочу нагадати, що 31 березня набув чинності Закон «Про медіа», яким друковані видання зобов’язані пройти перереєстрацію протягом року, а онлайн-медіа можуть зареєструватися добровільно. На Сумщині процес реєстрації йде досить активно, і вже добровільно зареєструвалися 12 онлайн-медіа і пройшли перереєстрацію 15 друкованих видань».
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ