На Сумщині планується докорінно змінити систему управління відходами
Про етапи реалізації плану розбудови інфраструктури управління відходами у Сумській області під час брифінгу в офіційному медіацентрі Сумської облдержадміністрації розповіла директор Департаменту захисту довкілля та енергетики Ірина Кашпур.
Регіональна «дорожня карта», яка покликана докорінно змінити систему управління відходами, передбачає декілька етапів і розрахована на сім років (до 2030 року).
«Рівень управління відходами, який ми маємо сьогодні, становить серйозні проблеми для довкілля. Це актуально не тільки для Сумщини, а й для всієї України і інших країн. Ми розробили план, за яким починаємо рухатись, щоби змінити ситуацію. Наша мета – значно посилити переробку відходів і мінімум на 40% скорити їх захоронення», – зазначила Ірина Кашпур.
Наразі в області утворюється 323 тис тон відходів і тільки 3% з них іде на переробку. На території Сумщини розташовано 165 полігонів, які утримуються з порушенням санітарного та екологічного законодавства.
План розбудови інфраструктури управління відходами у Сумській області був презентований міжнародним партнерам під час Координаційного форуму з реалізації Стратегії економічного відновлення та розвитку Сумської області, який відбувся минулого тижня.
«Тему поводження з відходами, як пріоритетну, визначили значна кількість учасників Форуму. Є порозуміння і сподівання щодо подальшої співпраці і підтримки у цій сфері», – проінформувала фахівець.
Відбудову інфраструктури управління відходами відповідно до плану пропонується проводити у межах трьох кластерів: Сумського, Конотопсько-Роменського і Шосткинського.
Перший етап реалізації Плану – це розумне споживання (мінімізація утворення відходів).
Другий етап: сортування на місці утворення або збору відходів.
Третій: облаштування місць біологічної та глибокої переробки відходів. Четвертий – захоронення відходів.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ