На Сумщині приймають заявки на держфінансування для сільськогосподарських товаровиробників
10-го вересня розпочався прийом заявок на отримання державного фінансування для сільськогосподарських товаровиробників з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь. Детальніше про умови участі у програмі під час брифінгу в офіційному медіацентрі Сумської ОВА розповів директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак.
Отримати бюджетні кошти у рамках програми можуть сільськогосподарські товаровиробники – юридичні або фізичні особи-підприємці, які працюють на територіях, де ведуться або ж велись бойові дії, на територіях можливих бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
«На Сумщині під ці категорії підпадає 21 громада або ж окремі населені пункти. Наразі розпочався прийом заявок через Державний аграрний реєстр. Сільськогосподарські виробники, які відкрили електронні кабінети, можуть подати заявки та додатки до них, а саме: статистичний звіт щодо завершення стану сівби сільськогосподарських культур під урожай цього року. Фізичні особи підприємці мають додати довідку щодо результатів сівби с/г культур у цьому році, а також довідку Державної податкової служби, яка свідчить про відсутність заборгованості по сплаті податків та зборів», – розповів Олександр Маслак.
Подача заявок триватиме до 25 вересня 2024 року. І вже з 1 грудня 2024 року учасники програми, заявки яких будуть погоджені профільним Міністерством, зможуть отримати фінансування. Як зазначили у Департаменті АПК, кошти надаються на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених на поточний рік з розрахунку на 1 гектар оброблюваних угідь, засіяних або засаджених сільськогосподарськими культурами під урожай поточного року. Для територій можливих бойових дій ця сума складає 1000 гривень, для територій активних бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси – 2000 гривень.
«Також обов’язковою умовою участі є те, що суб’єкти господарської діяльності не мають перебувати у стадії банкрутства чи ліквідації, по них не мають бути відкрити кримінальні справи. Важливо, що програма передбачає виплату бюджетної субсидії лише на ту площу, яка фактично оброблялась у поточному році і була засіяна сільськогосподарськими культурами. Ми запрошуємо аграріїв Сумщини долучатись, адже це можливість отримати додаткове фінансування для підтримки й розвитку своїх господарств», – додав директор Департаменту АПК.
Як зазначив Олександр Маслак, загалом участь у програмах державного фінансування з початку року взяли більше 400 товаровиробників Сумської області, які подали заявки за загальну суму 125 мільйонів гривень.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ