На Сумщині відбувся розлив нафти
Державна екологічна інспекція у Сумській області інформує про надзвичайну ситуацію, яка сталася в Охтирському районі (12 км на схід від м. Охтирки) 23 січня о 13:30 внаслідок розгерметизації нафтогазозбірного колектора «ГЗУ-6 – вузол підключення у нафтопровід «ГЗУ-2,3,4,5,9 – КЗП Бугри» Ø 219х9 мм.
24 січня фахівцями Держекоінспекції у Сумській області проведено обстеження земельної ділянки, де стався розлив нафтоводяної суміші, візуально виявлено ймовірне забруднення землі внаслідок розгерметизації вказаного вище нафтогазозбірного колектора та потрапляння нафтоводяної суміші у навколишнє середовище на землі сільгосппризначення. Під час обстеження проведено обмір ймовірно забрудненої земельної ділянки, площа якої склала 8046 м2, а також відібрано проби ґрунту.
Наразі, Держекоінспекцією направлено запит до Управління Держгеокадастру у Охтирському районі про надання нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю проводяться дослідження відібраних проб ґрунту.
За інформацією, наданою НГВУ «Охтирканафтогаз», станом на 26.01.2017 на земельній ділянці, прилеглій до нафтозбірного колектора проведено наступні роботи:
– визначено межі виконання робіт по ліквідації наслідків забруднення, проведено часткове обвалування території;
– на ділянках із значним забрудненням проведено роботи по збору та відкачуванню рідини з наступним закачуванням її в систему збору;
– ділянки та місця забруднення зачищаються від нафтопродуктів ручними засобами;
– ділянки з незначними проявами нафтозабруднень та зачищені ділянки оброблено біодеструктором нафтових забруднень у відповідності до «Рекомендацій по застосуванню» та згідно рекомендацій СОУ 74.2-20077720-034:.
На даний час роботи проведено на площі близько 1500 м2. Загальна оброблена поверхня становить близько 15% від забрудненої. У разі необхідності збору грунту, забрудненого нафтопродуктами, його буде переміщено на майданчик біодеструкції шламонакопичувача на Качанівському родовищі.
Питання залишається на особливому контролі Держекоінспекції.