На Сумщині викрили нелегального забудовника котеджів
Податковою міліцією Сумщини ліквідовано широкомасштабну схему ухилення від сплати податків при забудові котеджного містечка із застосуванням праці неоформлених найманих працівників.
В рамках проведення операції «Будівельник» та оперативного супроводження кримінального провадження за ч.3 ст. 212 КК України було встановлено одного із місцевих ФОП, який будував у регіоні котеджне містечко, наймаючи робітників без офіційного оформлення трудових відносин.
З метою ухилення від сплати податків фігурант використовував схему передачі належних йому земельних ділянок під забудову іншим громадянам по договору суперфіцію, нібито під самостійне ними будівництво. Насправді ж громадяни купували у забудовника збудовані «під ключ» індивідуальні житлові будинки з земельною ділянкою, введені в експлуатацію, з усіма підключеними комунікаціями та всією необхідною документацією.
Для пошуку покупців широко використовувалась реклама на спеціально створеному сайті в мережі Інтернет та в соціальних мережах.
При цьому, жодних податків а ні з доходів від реалізації об’єктів будівництва, а ні з виплаченої заробітної плати підприємець не нараховував та не сплачував.
Таким чином фігурант ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб тільки з власних отриманих доходів на загальну суму 4,5 млн. грн. Окрім того, встановлено особи понад 60 будівельників, які працювали на зловмисника без оформлення трудових відносин.
На підставі ухвал суду проведено 9 обшуків за місцями проживання фігурантів та в автотранспорті забудовника, в офісних приміщеннях, на будівельних об’єктах, у банківській установі, в державних реєстраційних та контролюючих органах.
За результатами проведених заходів вилучено бухгалтерські, дозвільні та реєстраційні документи, що підтверджують проведення забудови на всіх земельних ділянках котеджного містечка безпосередньо фігурантом, а не покупцями будинків;документи щодо закупівлі будівельних матеріалів, що використовувалися забудовником при будівництві котеджного містечка, а також чорнові записи;печатки підконтрольних фігуранту суб’єктів господарювання, що використовувалися у протиправній схемі;комп’ютерну техніку, жорсткі диски та флеш носії інформації.