П’ятеро травмованих внаслідок російських обстрілів: поліція Сумщини фіксує наслідкиФОТО
У Сумах вогнеборці приборкали пожежу в нежитловій будівліВІДЕО
Над Сумщиною збили 18 “Шахедів”
За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 8 вибухів
Вчора
Пошкодження внаслідок атаки БПЛА зафіксовані у Піщанському старостаті
Є влучання БпЛА по одному зі старостинських округів Сумської громади
У центрі Сум сп’янілий водій “не помітив” дорожній знак
У Сумах шукають собаку з будинку, який вранці пошкодили уламки “Шахеда”ФОТО
У Сумах відкрили підсумкову виставку фотохудожників
Чергове масове “мінування” у Сумах виявилося фейковим
Утренний кашель у детей после сна: что он может означать?
На фронті загинув захисник із Хутір-Михайлівського Сергій Денисенко
Громади Сумського району отримали сучасні зарядні станції
Сьогодні знищені всі БПЛА в небі над Сумською громадою
Рятувальники місцевої пожежної охорони Бочечківської громади отримали комплекти бойового одягу
Рятувальники показали, як гасили автівку у ГлуховіВІДЕО
“Моя родина — це мої вишивки”. Історія майстрині з інвалідністю з БуриніФОТО
У Сумах попрощалась із захисником Сергієм Ніколаєнком
У Сумах розшукали водія, який скоїв ДТП та поїхав із місця – він мав ознаки сп’янінняФОТО
Як відновлюється Шостка після ракетних ударів 31 грудня
У Сумській області створено 4 надлісництва
У центрі Глухова горіла автівка
На Сумщині військовим передали чотири автівки, арештовані в рамках кримінального провадження
“Головне, що живі залишились”. Очевидці про атаку російських БПЛА на Суми
Конотопщина отримала від благодійників сім зарядних станцій
«Побачив, що палає будинок сусідів і побіг їх рятувати», – поліцейський про удар БПЛА по місту СумиФОТО
СНАУ отримав фінансування на реалізацію унікального проєкту
У Сумах збирають кошти на їжу для собак із притулку
Що відомо про ліквідацію наслідків ранкової атаки в Сумах
На Сумщині працює ППО

Найбільша кількість пошкоджень з початку повномасштабного вторгнення: як минув 2024 рік у Миропільській громаді

У 2024 році Миропільська громада зазнала найбільшої кількості пошкоджень з початку повномасштабного вторгнення. Мова про об’єкти критичної інфраструктури, заклади освіти, приватні сектори. Про це в ефірі Українського радіо Суми розповіла голова громади Олена Шаркова. Детальніше про те, як минув рік у громаді — далі зі слів голови громади.
Пошкодження та руйнування

Коли почалася Курська операція, то звичайно нам дуже дісталося. Наприклад, пошкоджено 85 приватних будників, із них зруйнованих повністю 8. Пошкоджень зазнали й квартири у чотирьох багатоповерхових будинках, зруйновано чотири магазини повністю. Також зруйновано відділення “Нової пошти”, яке до цього працювало.

Наразі ми затвердили заяви на відновлення житла п’ятьом людям, і на розгляді ще дев’ятьом людям. Суми різного характеру. Все залежить від того, якою площею був будинок. Є і мільйон 100 тисяч гривень, і мільйон триста тисяч гривень, і два мільйони.

Пошкоджено бібліотеку, будівлю сільської ради, аптеку, частину ДСНС, лікарню, ліцей і три будинки культури. Ці заклади й раніше зазнавали пошкоджень, але не таких значних, як цьогоріч.

Найбільша кількість пошкоджень з початку повномасштабного вторгнення: як минув 2024 рік у Миропільській громаді

У нас Миропільський ліцей вже стільки разів розбивали і зараз із цими FPV-дронами постійно б’ють і вилітають в вікна. У Миропіллі садочок також пошкоджений, там недалеко від нього прилетів КАБ. Був у нас дуже гарний центр дитячо-юнацької творчості, де займалися 280 діток у 20 гуртках. Діти посідали в нас і призові місця, навіть на рівні країни. На жаль, туди прилетіли три КАБи. Він повністю зруйнований, прилетіло у вересні, і ось близько місяця тому іще добили до кінця заклад.

Був зруйнований у Запсіллі садочок, але нам його відновили. Зараз він у нас стоїть трішки пошкоджений. В Рибиці школа має пошкодження. У Сінному в нас була філія, туди у 23-му році прилетів “шахед” прямо у покрівлю. Була пожежа, згоріла повністю покрівля, ми її відбудували у 2023 році. Зараз майже всі заклади освіти пошкоджені.

Весь 2024 рік був небезпечним для нашої громади. Найгостріше, звичайно, це коли почалась Курська операція. До цього, КАБи до нас не прилітали. Ми не знаємо умовного “графіку”, коли може статися обстріл. Наші такі “сусіди”, які хотіли нас звільнити від чогось з нами не погоджують “графік”. Зазвичай вони луплять тоді, коли їм хочеться. Це о п’ятій ранку, як показує досвід, і вночі можуть бути, і протягом цілого дня.

Найбільше без світла громада могла бути, мабуть, дві-три доби. У нас є місцевий електрик, є бригада, але найбільше нам допомагають хлопці з ДФТГ. Також є проблема з дорогами, вони вже розбиті повністю.

Найскладніше питання – це безпека населення громади. У нас є група, де виставляють повідомлення, в якій громаді йде обстріл, куди що летить, і ти, коли ти, звичайно, хвилюєшся за всіх, тому що розумієш, що люди живуть в усіх громадах прикордонних, і навіть зараз дістають до Сум та інших населених пунктів.

Ми зараз навіть не маємо можливості довести людям будівельний матеріал, наприклад, через годину після атаки. У нас і матеріальний резерв будівельний був. Там, де знаходиться центр дитячої юнацької творчості в ангарах був будівельний матеріал. Коли росіяни розбили нам комунальний заклад і центр дитячої творчості, вони написали, що знищили склад боєприпасів.

Для мене, мабуть, не так було болючіше, коли розбили сільську раду. Я зайшла і валялися кругом дитячі роботи, які були просто в нас в коридорі, квітів багато було, за якими діти доглядали. І РФ пише, що це був склад боєприпасів. У мене немає слів, і цей біль переслідує завжди.

Зараз найактуальніше питання – це безпекова ситуація, тому що не всі люди погоджуються виїхати. Необхідно забезпечувати їх будівельними матеріалами, харчовими продуктами, електроенергією, інтернетом. Проте FPV-дрони просто розбивають все, що бачать. Можливо у 5-кілометрову і до нового року зону вдасться завезти допомогу, а після нового року – на всю громаду.

Населені пункти Миропільської громади та мешканці

У Миропільській громаді 10 сіл. 7 з них – у 10-кілометровій зоні, три села – у 5-кілометровій зоні. Є в нас одне село, Олександрія, воно в кілометрі від державного кордону. Це був хутір, там понад 20 років давно не проживають люди.

У громаді з початку повномасштабного вторгнення жодне село не знищено повністю, але найбільших руйнувань зазнало Миропілля – адміністративний центр громади. Воно розташоване у найближчій близькості від державного кордону, від кілометра і до 6 кілометрів. Також руйнувань зазнали Запсілля, Велика Рибиця, Мала Рибиця і Сінне – це 14 кілометрів від кордону.

На початку 2024 року у громаді жили 4089 мешканців. На кінець року лишилося 1457 жителів.

З 2022 року у нас загинуло 5 цивільних людей, за весь час поранених – 14.

Громада жила за рахунок сплати податків аграріїв. На жаль, на сьогодні вже 2000 гектарів землі визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Тобто землі, які аграрії зовсім не обробляють, звільнені від податків.

Ще основний підприємець, який наповнював наш бюджет – це Калініченко Микола Петрович, його фірма “Псьол” та “Батьківщина”. Вони зараз залишаються зареєстрованими нами. Але основне виробництво – це хлібопекарня, і була торгівля, вони все це вивезли й зробили великий хлібзавод у Недригайлові. Цьогоріч податки сплачували у нашу громаду.

Бюджет

У нас по своїх доходах по громаді – це мінус 10 мільйонів гривень. У зв’язку з тим, що знаходимося в близькості до кордону, ми не закладали гроші стосовно відновлення чи будівництва, тому що ми не знаємо, що буде з нашою громадою взагалі. Розраховуємо на те, що від держави нададуть субвенцію, що ми якось цей рік протримаємося.

Тому кошти на розвиток ми не закладали. Закладали найбільше коштів саме для освіти. Також для нашої ДФТГ, на захищені статті, і суто по потребах. У нас є терцентр, який обслуговує 87 бабусь і дідусів. На комунальну установу, яка займається благоустроєм, поки ми зовсім нічого не закладали. Вона розбита. Сподіваємось, що з якихось вільних залишків будемо виділяти кошти.

Діти

У нас йде обов’язкова евакуація населення ще з липня 2023 року. Дітки в нас підлягають під обов’язкову евакуацію у примусовий спосіб з 10-кілометрової зони. Наразі на нашому кордоні відбуваються бойові дії, в тих селах населення залишилося небагато.

Наразі у нас перебуває троє дітей в селі Сінному. З того села у нас немає евакуації діток. З 10-кілометрової, де в примусовий спосіб — у нас у селі Грунівці перебуває одна дитина. Там мама працює в Сінному і вона відмовляється від евакуації. Говорить, що не знає, де знайти собі роботу на новому місці і додає, що їй не вистачить виплат. Тому вона відмовилася. Хоча ми приїжджали до неї – ювенальна поліція, дільничі, я, староста. Також у Барилівці одна дитина. Загалом у громаді лишається 32 дитини.

Медицина

У нас була своя сільська лікарська амбулаторія, але ми вивезли її за межу 10-кілометрової зони у Барилівку. Сімейний лікар там приймає у понеділок, середу і п’ятницю. А в четвер і вівторок лікарка приймає у Сумах, тому що дуже багато мешканців громади переїхали.

Є можливість підвезення до Барилівки. Люди можуть о восьмій ранку сісти і приїхати до них у Барилівки, а от і доїхати назад набагато гірше. Зараз у нас є автомобіль, ми його нарешті документально оформили, то будемо з нового року розглядати питання, щоб цим автомобілем старатися підвозити. Якщо буде дозволяти безпекова ситуація, то щоб підвозити людей у зворотному напрямку до Миропілля та Запсілля.

Рятувальники

Місцеву бригаду ДСНС вивезли у Суми, але за потреби ми їх викликали і якщо безпекова ситуація дозволяла, то їх пропускали на пожежу.

У Малій Рибиці та Сінному є по одній місцево-пожежній команді. Дрони ганяються і за пожежними машинами, і за людьми.

Віримо, що буде перемога, що ми повернемося у свою громаду. Сподіваємося на те, що буде державна програма на відновлення, на відбудову цих територій. Бажаю мешканцям громади та їхнім рідним лишитися живими. Віримо в наших воїнів ЗСУ.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника