Які програми підтримки бізнесу діятимуть на Сумщині у 2025 році
За дорученням начальника Сумської ОВА Володимира Артюха перший заступник начальника Тарас Савченко підбив підсумки щодо надання фінансової підтримки бізнесу Сумської області за рахунок державних коштів і міжнародної фінансової допомоги за 2022-2024 роки та анонсував програми, які будуть діяти в 2025 році.
Так, за його словами, у 2025 році продовжить діяти обласна Програма розвитку малого і середнього підприємництва в Сумській області на 2022-2026 роки, яка доповнена новими напрямками підтримки.
«Підприємці Сумщини в наступному році матимуть можливість отримати відшкодування частини відсотків за кредитами, отриманими бізнесом у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» (передбачили в обласному бюджеті 1,5 млн грн), – повідомив Тарас Савченко. – Допомога надаватиметься фізичним особам-підприємцям які: зазнали збитків внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру; є учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків; здійснюють господарську діяльність в сфері виробництва, переробки та сільського господарства на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії».
Крім того, в рамках обласної програми буде здійснюватися:
– відшкодування збитків, завданих нерухомому майну суб’єктів підприємництва внаслідок ведення бойових дій. На цей напрям в обласному бюджеті заклали 3,5 млн гривень.
– відшкодування вартості енергообладнання (генераторів, сонячних панелей, інверторів, акумуляторів тощо (2 млн грн);
– відшкодування логістичних витрат суб’єктам господарювання при внутрішній релокації в межах Сумської області (1 млн грн);
Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак повідомив, що за «Програмою розвитку агропромислового розвитку» у 2025 році планується підтримка щодо:
– сприяння збереженню та утриманню генофонду у стадах існуючих лебединської, української бурої та симентальської молочної порід великої рогатої худоби;
– відшкодування витрат за придбані для власного користування нові установки індивідуального доїння;
– проведення робіт із відтворення водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах;
– відшкодування витрат на проведення сертифікації органічного виробництва.
«Реалізація в Сумській області програм фінансової підтримки підприємців в умовах війни, допомагає зберегти бізнес, робочі місця та підтримати економіку регіону та країни в цілому», – підкреслив Тарас Савченко.
Крім того, продовжуватимуть діяти в 2025 році державні програми підтримки та допомоги бізнесу в рамках міжнародних проєктів.
Про державні програми підтримки бізнесу в сфері АПК розповіла учасникам зустрічі начальниця управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Олена Дадус.
Крім того, представники банківської сфери надали інформацію про фінансові програми підтримки бізнесу.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ