Наслідки буревію: у Бурині мешканці пошкоджених будинків пів року живуть без даху
Майже пів року із накритими плівкою будинками живуть мешканці будинків по вулиці Великозахватівська у Бурині. У вересні минулого року містом пройшов буревій, який за словами директора обласного департаменту цивільного захисту населення Олександра Милоша, пошкодив 191 будинок. Нині вісім досі залишаються накриті плівкою.
Закриті плівкою дахи будинків, розбиті паркани та господарські приміщення – такий вигляд нині мають частина будинків по вулиці Великозахватівська. Усе це наслідки буревію, який прийшов містом майже пів року тому. У пані Валентини з будинку знесло дах та повибивало вікна.
Досі, розповідає жінка, своїми силами змогли закрити дах плівкою, бо від громади отримали двічі по 10 тисяч гривень допомоги. “У мене провалилася стеля і знесло всю кришу. Що я можу за 10 тисяч купити? Нічого. Вікна 5 штук вибило. На вікна пішло 8600 грн. А Ладуха сказав: “Я на вікна не давав”. А чим же мені вікна уставити?”, – розповіла Валентина Стеценко.
З пошкодженим дахом нині й будинок Володимира Форостенка. “10 тисяч міська рада дала. Ото я паркан побудував. А паркан 12 тисяч. І все. А шифер 470 гривень лист, а скільки мені треба – 40 на сарай і 40 чи 50 на хату. Де я їх візьму, пенсіонер із трьома тисячами пенсії”, – сказав чоловік.
У вересні минулого року ексголова обласної адміністрації Дмитро Живицький сказав, що Буринській громаді з обласного резерву надали 1000 листів шиферу. “Там за п’ять хвилин розібрали на двоповерхівки, бо порозкривало двоповерхівки. А сюди ніхто-нічого”, – розповів мешканець вулиці Великозахватівської Володимир Форостенко.
Так само без даху був і будинок пані Ніни. На відновлення говорить жінка, взяли гроші у борг – на вікна й дах витратити близько 100 тисяч гривень. Окрім будинку були руйнування й господарських будівель. “Все було побито. Плівкою закрили, але що та плівка, плівка у дірках, воно капає. Сарай “під чисту” знесло. Це вже ж наймала, у борги влізла. А що та пенсія?”, – розказала Ніна Биваліна.
“З нашою хатою 30 тисяч – я не знаю, що можна зробити. Скільки листків шиферу треба. Що ми в борги отак улізли й до смерті з ними не розрахуємося, по три тисячі пенсії, як це можна”, – розповіла мешканка вулиці Великозахватівської Галина Карчова.
Отримати коментарі міської влади, про те, як розв’язують це питання кореспондентам Суспільного не вдалося. У приміщення міської ради черговий, який відповідає на дзвінок, який розміщений на дверях будівлі, повідомив, що ні міського голови, ні заступників у будівлі немає. Але пустити знімальну групу відмовилися, просто вимкнули дзвінок. Поліцейські, які приїхала на виклик кореспондентів сказали, що не мають повноважень, аби пустити журналістів у міську раду.
Загалом, за інформацією директора обласного департаменту цивільного захисту населення Олександра Милоша, у вересні минулого року буревій пошкодив 191 будинок. Тоді з бюджету міської ради 61 людині виплатили допомогу у розмірі 10 тисяч гривень, ще 14 людям виплатили її повторно. Будівельні матеріали міська рада брала зі свого резерву, а заявка до області була на 1000 листів шиферу. Нині у місті 8 будинків, які досі не мають покрівлі. “Свої завдання Сумська обласна військова адміністрація виконала. Більше звернень від міського голови не надходило. Вирішувати питання жителів Бурині, в першу чергу, повинен міський голова. Якщо він не може вирішити та забезпечити вісім будинків, тоді він може звернутися до обласної адміністрації для виділення додаткового шиферу для цих жителів”, – розповів Олександр Милош.
Журналісти направили інформаційний запит керівництву міста, аби дізнатися — як вирішуватиметься питання із допомогою мешканцям пошкоджених будинків по вулиці Великозахватівська.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ