Насосний завод припинить водопостачання селища на Сумщині
Свеський насосний завод припиняє надавати послуги з водопостачання та водовідведення населеного пункту вже з 1 квітня наступного року, але Свеська селищна рада ще не визначилась, кому передати ці функції
-Після закінчення строку дії чинного договору ПАТ «Свеський насосний завод» припинить надавати послуги з водопостачання та водовідведення населеного пункту, – про це під час спеціально скликаної наради повідомила голова Ямпільської райдержадміністрації Ірина Панченко. – Проте до цього часу не вирішено питання, що буде з водопостачанням і водовідведенням Свеси в 2020 році. Ми тримаємо це питання на контролі, адже не маємо права допустити колапсу в населеному пункті.
Свеський насосний завод вимагає від місцевої влади прийняття мереж водопостачання і водовідведення, які перебувають у власності і управлінні заводу, але Свеська селищна рада досі не ухвалила такого рішення
-Ми готові передати все майно, яке потрібно для водопостачання і водовідведення населеного пункту, але не бачимо руху від селищної ради, – заявив представник ПАТ «Свеський насосний завод» Ігор Дудко. –По водовідведенню – це обєкти державної власності, які знаходиться в управлінні заводу, а артезіанські скважени перебувають в приватній власності. На даному етапі для нас важливо, щоб було ухвалено рішення селищної ради про згоду на прийняття цих обєктів. Без цього рішення я не можу підгодовувати пакет документів до Міністерства економічного розвитку і торгівлі для того, щоб вони погодили передачу державної власності. Що стосується свердловин, то наглядова рада нашого підприємства в Києві розуміє ситуацію і готова передати ці об’єкти, тут питань не виникне.
Питання про нового надавача послуг буде винесене на розгляд Свеської селищної ради. Скоріш за все, це буде приватне підприємство з іншого міста.
-Ми розуміємо, що створення для надання таких послуг власного комунального підприємства є дуже складною справою, – розповідає селищний голова Свеси Юрій Філонов. – Практика показує, що на 90 % такі підприємства збиткові, бо не мають такої маневриності, як у приватника. Доведеться тримати штат у 20 -30 працівників, але нас бюджет не такий великий, щоб це витягнути. Тож, на даний момент ми шукаємо надавача послуг і вже маємо зацікавлені підприємства з Шостки і Конотопу. Разом з тим, потрібно, щоб стояло питання про передачу всього майнового комплексу, а не лише труб, бо такий варіант не зацікавить потенційних надавачів послуг. В той же час, на ремонті обладнання ми не наполягаємо, бо розуміємо, що це буде загибель заводу.