Новий корпус онкодиспансеру в Сумах мають збудувати за два роки
За два роки у Сумах мають звести новий лікувальний корпус обласного онкодиспансеру та закупити для нього обладнання. У липні 2021 року можлива ціна питання озвучувалася у межах 200 мільйонів. Нині, за словами голови обласної ради Віктора Федорченка, це може бути вдвічі більша сума.
Частину грошей збирають через благодійний фонд, і чекають на фінансування з державного фонду регіонального розвитку.
24 листопада журналістам показали і розказали, що зробили на території лікарні за пів року. Роботи з демонтажу п’яти старих будівель розпочали навесні 2021 року.
Одна з будівель – колишня хіміотерапія, яка була в аварійному стані 8 років, розповів директор онкодиспансеру Володимир Шевченко.
“Інша будівля – це дерматологічий диспансер, стаціонар, він її вже залишив і не користувався. Ніхто там не лікувався. Інша будівля теж була в аварійному стані. Тобто, ні в одній із цих будівель пацієнтів не було”, – розповів він.
Зі старих будівель лишили колишнє нефрологічне відділення, бо це архітектурна пам’ятка. Там змінили комунікації, встановили батареї, зараз ведуть внутрішні роботи та перекривають покрівля.
Після ремонту тут розташують адміністрацію.
Реставрують будівлю за благодійні внески, які збирає фонд “Здоров’я Сумщини”. Утворили його, розповіла його директорка Тетяна Євдокимова, пів року тому.
“Нам вдалося за ці півроку зібрати понад 8 мільйонів гривень. Багато це чи мало? Для тих наших планів, які ми хочемо збудувати, то вісім мільйонів – це мало. Але це дало змогу розпочати. На сьогодні заключено 19 договорів фондом – це і на виготовлення проєктної документації, це і демонтаж обладнання, це на придбання матеріалів, на якісь часткові реконструкції. Ці кошти вже пішли. Ми витратили вже по договорах 6 мільйонів гривень”, – розповіла вона.
Також розраховують, каже голова обласної ради Віктор Федорченко, на гроші з державного фонду регіонального розвитку. Для повної реконструкції онкодиспансеру та облаштування його обладнанням потрібно 400 мільйонів гривень.
“Ми до 15 грудня робимо проєкт і ця проєктна документація, аби зробити його за всіма європейськими стандартами, вартує 140 мільйонів. Нам потрібно зібрати приблизно на цей перший етап 40 мільйонів. А все будівництво, приблизно підраховано з оцим високочастотним і низькочастотними прискорювачами – приблизно 400 мільйонів. Це з новим корпусом, з усім”, – сказав Федорченко.
За словами Володимира Шевченка, нині в області живе майже 38 тисяч онкохворих, з яких дві тисячі додались з початку року. Будівництво нового п’ятиповерхового корпусу на п’ять відділень планують розпочати 2022 року і завершити його до 2023-го.
До 10 грудня обласний онкодиспансер чекає на постачання лінійного прискорювача, вартість якого 60 мільйонів гривень. Заклад придбав його за власні гроші, розказав директор диспансеру. Лінійний прискорювач американського виробника має поставити київська фірма.