Вчора
Хто відповідатиме за Сумську ЦРЛ?
На Сумщині очікується різке підвищення температури
У Сумах завод Лук’яненка придбав корпоративні права на підприємство зі структури Фрунзе
5 распространенных мифов о суши
Сумські біатлоністки провалили старт на кубку IBU
На Сумщині рибалок-порушників оштрафували на 6,5 тисяч
Сумський студент Зінченко – про відхід із Манчестер Сіті: “Чутки завжди були, є і будуть”
У Сумах п’яний водій ледь не наїхав на пішоходів і хотів відкупитися від поліціїВІДЕО
На Сумщині горіла лазня
Серед вчителів Сумщини продовжують виявляти COVID-19
Винуватця ДТП, у якій загинули дві людини, засудили до 6 років в’язниці
На Сумщині затримали дільничного офіцера поліції за хабар у 15 тисяч
Микола Войтенко: Зниження тарифів на газ не повинно бути тимчасовим заходом
НКРЕКП схвалила зниження тарифів на розподіл газу для 14 облгазів, а для “Сумигазу” – ні
Сумський біатлоніст – у ТОП-6 на кубку IBU
Якщо обласна влада захищає інтереси людей, вона має підтримати ініціативу «За майбутнє» про введення річного мораторію на підвищення тарифів, – Тетяна Сизон
Юна сумчанка відзначилась на Всеукраїнському конкурсі «Формат.UA»
У Сумах іще 15 учителів початкової школи успішно пройшли сертифікацію
На Сумщині – 45 офіційних мільйонерів
Апеляційний суд залишив на волі підозрюваного у жорстокому нападі на родину з Кролевця
ВАТ «SELMI» імітує погашення заборгованості?
У лісі на Сумщині знайшли чоловіка у стані коми
У Сумах школярі передали лікарям подарунки на знак подяки за боротьбу з дитячими хворобами (фото)
У Конотопі горів житловий будинок (фото)
«Електроавтотранс» збільшив інтервал руху на деяких маршрутах
Мер Сум затвердив обов’язки своїх заступників: хто за що відповідатиме?
У Сумах ще тільки збираються підвищувати ціну проїзду в маршрутках, а у Тростянці вже давно їздять по 7!
Багатодітна родина з Боромлі дивом врятувалася від пожежіФОТО
Минулого року на Сумщині уклали 3,5 тисячі шлюбів
Науковці досліджують дворянську каплицю-усипальницю на КролевеччиніФОТО

Обласна конференція освітян Сумщини: про що говорили і кого відзначили

Про виняткове значення безпечного і здорового освітнього середовища, глибоку місткість цих понять, говорила директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА під час обласної конференції педагогічних працівників Сумщини.

Традиційний освітянський захід цьогоріч об’єднав освітян, управлінців, громадськість у Державному позашкільному оздоровчому закладі санаторного типу «Ровесник» 26 серпня 2020 року. До участі в роботі конференції запрошено керівників органів управління освітою, директорів опорних закладів освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, керівників закладів позашкільної освіти, методистів психологічної служби, голів первинних профспілкових організацій, керівників закладів фахової передвищої та ректорів закладів вищої освіти, педагогічних працівників.

Про успішне виконання в освітній галузі області ініційованої Президентом України Володимиром ЗЕЛЕНСЬКИМ програми «Велике будівництво» зазначив голова Сумської обласної державної адміністрації Роман ГРИЩЕНКО: «Ми успішно виконуємо 15 освітніх проєктів і зупинятися не будемо». Управлінець подякував працівникам освіти за щоденну працю на благо як країни в цілому, так і кожної окремої особистості, наголосивши, що саме вчителі формують базис, який стає на все життя основою світогляду особистості, саме педагоги виховують героїв рідної землі.

«Ви повинні робити свою справу в будь-яких умовах, навчати наших дітей», – говорила народний депутат України Тетяна РЯБУХА, звертаючись до учасників конференції та дякуючи освітянам за їх непросту, але таку важливу працю.

«За останні роки освіта Сумщини вийшла на новий високий рівень і оцінка цьому дана депутатським корпусом – визнано, що обласна освітня програма Сумщини є найефективніше реалізованою», – інформувала заступник голови Сумської обласної ради Тетяна ГОЛОВКО. Посадовець зазначила про важливі зміни в галузі, ефективну й надзвичайно результативну роботу всіх, хто причетний до освіти області.

«На освітянській карті України Сумщина завжди буде помітною зірочкою, якою вона завжди була і залишається»,  – такими словами оцінив досягнення області в освітній галузі директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр СИДОРЕНКО. Він інформував, що, не зважаючи на непрості умови, уся країна вдало спрацювала при підготовці й проведенні ЗНО-2020, та подякував області за співпрацю. Олександр Сидоренко також зазначив, що кількість дітей, які склали ЗНО на 200 балів в Україні в цьому році виросла на 63%: «Коронавірус «дав бонус» дітям, які навчені вчитися, мотивовані до знань».

«Нам треба давати дітям знання, не дивлячись ні на які суспільні умови. Діти повинні виходити зі школи підготовленими до життя», – наголосив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

«Нам є чим пишатися в минулому році і є великі сподівання на успіхи в новому році. Так, викликів багато: і інноваційної сучасності, і ситуації з коронавірусом, але наші освітяни готові працювати»,  –  зазначив голова  Сумського обласного комітету профспілки працівників освіти  і науки Сергій ОСАДЧИЙ.

«У вчителів і у медичних працівників одна спільна мета – це виховання молодого покоління українців, освідченого і здорового», – наголосив під час конференції виконуючий обов’язки начальника управління охорони  здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій БУТЕНКО. Він інформував щодо важливості збереження здоров’я учасників освітнього процесу, охарактеризувавши негативну статистику стану здоров’я дітей за останні роки, та алгоритми вирішення цієї проблеми. Окрему увагу Сергій Бутенко приділив важливості здійснення профілактичних щеплень, дотримання протиепідемічних заходів. «Для дітей повністю безоплатно область забезпечена всіма видами вакцин», –  зазначив посадовець.

«Для нас головне – це якість освіти і збереження здоров’я наших дітей і наших колективів», – наголосила директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова, говорячи про роботу галузі освіти наприкінці минулого навчального року та на старті нового 2020/2021 навчального року. Куратор освітньої галузі Сумщини зазначила, що освітня система області готова працювати в умовах пандемії, здійснено всі необхідні заходи для створення безпечного і здорового освітнього середовища.

Вікторія Гробова детально окреслила перспективи вдосконалення галузі, пріоритети та найважливіші складові  її функціонування. Окрему увагу вона приділила особливостям розвитку дошкілля регіону, створенню додаткових місць та розвантаженню закладів, втіленню Концепції Нової української школи, реалізації програми «Велике будівництво», створенню освітнього середовища новітнього формату, забезпеченню доступних і якісних освітніх послуг у закладах освіти всіх типів і форм власності. «У нас на сьогодні є всі можливості, щоб дати дитині комфортні умови навчання і виховання», – зазначила посадовець.

У рамках конференції підписано тристоронню угоду про партнерство між Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, батьківською громадськістю, обласною радою старшокласників з метою консолідації зусиль і можливостей для взаємодопомоги та розвитку освіти, зміцнення єдності освітнього простору, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, формування моделі державно-громадського управління освітою, підтримки кращих практик організації роботи з дітьми та учнівською молоддю, педагогічних ініціатив, розвитку системи виховної роботи в закладах загальної середньої освіти, захисту прав та інтересів учасників освітнього процесу.

Під час заходу урочисто відзначено педагогічних працівників області: нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України», Сумською обласною премією імені А.С. Макаренка, грамотами голови Сумської обласної ради, грамотами голови Сумської обласної державної адміністрації, оголошено імена педагогів, якими поповнилась у 2020 році Дошка Пошани «Педагогічна гордість Сумщини».

Довідково:

Відзнаками голови Сумської обласної державної адміністрації за сумлінну працю, результативність у роботі, значний особистий внесок у розвиток освіти Сумщини нагороджено:

Євтушенко Олену Іванівну, учителя географії Білопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Білопільської районної ради Сумської області;

Коломойцеву Світлану Анатоліївну, учителя фізики Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені І.Г. Харитоненка» Державної прикордонної служби України;

Кулик Ніну Леонідівну, учителя математики Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Липоводолинської селищної ради Сумської області;

Симоненко Ларису Іванівну, заступника директора з навчально-виховної роботи Комунальної установи Сумська гімназія № 1 м. Суми Сумської області;

Собко Валентину Олексіївну, завідувача кафедри теорії і методики початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка.

Сумською обласною премією імені А.С. Макаренка відзначено:

у номінації «Діяльність педагогів дошкільних навчальних закладів»

Фільову Ольгу Вікторівну, завідувача комунального закладу «Хухрянський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Росинка» Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області»;

у номінації «Діяльність педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл»

Балицьку Валентину Андріївну, директора комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинська спеціалізована школа І ступеня № 13 Шосткинської міської ради Сумської області»;

у номінації «Діяльність педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів»

Бойко Надію Федосіївну, методиста комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

у номінації «Діяльність педагогів у галузі професійно-технічної освіти»

Хуторненко Тетяну Миколаївну, викладача української мови та літератури державного професійно-технічного навчального закладу «Конотопське вище професійне училище»;

у номінації  «Діяльність педагогів у галузі вищої освіти»

Антикова Миколу Миколайовича, директора Машинобудівного фахового коледжу Сумського державного університету.

Відзнаками Сумської обласної ради за сумлінну працю, результативність у роботі, значний особистий внесок у розвиток освіти Сумщини нагороджено:

Почесною грамотою Сумської обласної ради

Новик Людмилу Вікторівну, директора Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 м. Суми, Сумської області;

Грамотою Сумської обласної ради

Ващенко Ольгу Павлівну, учителя української мови і літератури Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. Радіка Руднєва Путивльської районної ради Сумської області;

Гайдук Тетяну Олексіївну,  педагога-організатора Опорного навчального закладу «Великобубнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Роменської районної ради Сумської області»;

Мучарова Олександра Михайловича, тренера-викладача з легкої атлетики Комунального позашкільного навчального закладу «Охтирська дитячо-юнацька спортивна школа»;

Штанько Ірину Олександрівну, директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Сумської районної ради Сумської області».

Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» відзначено Рогову Віру Іванівну, директора Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29, м. Суми, Сумської області, та Губську Ірину Олексіївну, директора Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  № 12 ім. Б.Берестовського, м. Суми, Сумської області.

Новими іменами поповнилась обласна Дошка Пошани «Педагогічна гордість Сумщини»:

Ганицької Оксани Олексіївни, заступника директора з навчально-виробничої роботи державного навчального закладу «Сумське міжрегіональне вище професійне училище»;

Іваха Сергія Володимировича, директора Чернеччинської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу М.В. Пилипенка (опорний заклад освіти) Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області;

Кабанової Олени Олексіївни, учителя української мови та літератури комунального закладу Сумської обласної ради – Глухівський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою;

Кисельова Володимира Петровича, директора комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинський міський Центр естетичного виховання Шосткинської міської ради Сумської області»;

ПанченкоТетяни Іванівни, учителя математики Комунальної установи Сумська класична гімназія Сумської міської ради;

Пройдакова Артура Ігоровича, учителя української мови та літератури Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 1 імені  П.І. Калнишевського виконавчого комітету Роменської міської ради;

Романенко Ірини Іванівни, учителя хімії закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  № 5 Тростянецької міської ради;

Скляр Вікторії Григорівни, завідувача кафедри екології та ботаніки Сумського національного аграрного університету;

Якименко Наталії Іванівни, завідувача  Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) № 14 «Золотий півник» Сумської міської ради;

Ялового Олександра Григоровича, викладача фізичної культури державного професійно-технічного навчального закладу «Конотопське вище професійне училище».

Поділитися в соціальних мережах
Вчора
Джо Байден склав присягу і став 46-м президентом США
Зарплати вчителів зростуть на 20% вже в січні – Шмигаль
Трамп залишив Білий дім
Под Днепром 23-летняя мать задушила ребенка поясом от халата, чтобы он не плакал
Річні тарифи на газ представлять навесні – Шмигаль
Шоумен и ведущий “Евровидения” Александр Скичко возглавит Черкасскую ОГА
Половина українців не готові вакцинуватись від COVID, навіть безкоштовно
“Вся в белом и с косой”. Леди Гага перед инаугурацией Байдена сфотографировалась в образе Юлии ТимошенкоФОТО
Ежегодно от рака умирают до 80 тысяч украинцев – Степанов
Россия подала заявку на регистрацию “Спутника V” в ЕС
Беларусь лишили права на чемпионат мира по хоккею-2021
В прошлом году сельхоз производство в Украине резко упало
В Болгарии впервые в мире родился ребенок с антителами к коронавирусу
Украина оказалась на 82 месте в рейтинге безопасных стран, уступив России
В Ровно из троллейбуса выгнали на мороз девочку, которая хотела оплатить проезд рваной купюрой
Новых зараженных Covid-19 в Украине – еще 4 383
Рекордные морозы: В Польше от холода треснули рельсы на ж/д путях
В Киеве строитель спустил пожилую киевлянку с лестницы дома после замечания о шуме
Умерла 37-летняя глава фракции “За майбутнє” в горсовете Черкасс
В МОЗ объяснили украинкам, как уберечь себя и дочерей от рака шейки матки
19 января
Лукашенко в длинной рубашке окунулся в прорубь
Изобретательный житель Закарпатья вписывал в чужие квитанции за электричество свои реквизиты и бросал в ящики
Снежная лавина в Швейцарии погребла десять лыжников: идет экстренная спасательная операция
В Киеве молодой отец катал двоих детей с горки в целлофановом пакетеВІДЕО
22 тысячи за 85 кв. м: Украинцы запустили флешмоб с фото космических сумм за отопление
В Киеве открыли первый в Украине Центр консервации археологических артефактов
Суд отказал в заочном аресте Виктора Януковича
Британский пилот лечился от Covid-19 в американской больнице рекордные 243 дня
В прошлом году в Украине не запретили к показу ни одного российского фильма
Впервые за 70 лет супруга президента США не пригласила новую первую леди в Белый дом