Головного архітектора Сум оголосили в розшук: куди зник Андрій Кривцов?
Боєць 117 бригади ТрО розповів, як за допомогою мандаринки взяли в полон російського солдата
У Сумах 152 містянина отримають грошову компенсацію за пошкоджене житло
Сумчанин показав, як падаюча куля, що не поцілила в “Шахеда”, прошила автівкуФОТО
“Зимова єПідтримка”: скільки жителів Сумщини отримали гроші через Укрпошту
На Роменщині попрощаються із захисником Костянтином Колнооким
Секрети популярності сирків у глазурі
Суми отримали перший вантаж гуманітарної допомоги від американського фонду “United Help Ukraine”
До уваги сумчан: замість «пакунка малюка» більше не дають гроші
У Лебедині попрощалися з Дмитром Зайцем
У Сумах чоловік під вигаданими анкетними даними продавав “травичку”
У Сумах попрощались із захисником Олександром Литвиненком
“Я опинився віч-на-віч з агресором”: голову Середино-Будської громади Олександра Гена допитували в суді
На одному з сумських водозаборів замінили застаріле обладнання
У конотопському водоканалі з’явилася нова спецтехніка
Бійці «Сталевого кордону» знищили бронемашину ворога на Сумському напрямкуВІДЕО
Сумські баскетболісти виграли з перевагою у 100 очок
На Шосткинщині приборкали загоряння в житловому будинку
У Путивльській лікарні почав роботу новий кабінет фіброгастроскопії
Ідентифікували військове командування РФ, яке віддало наказ атакувати Путивль фугасною авіабомбою
СумДУ – лідер серед університетів України в п’яти галузевих рейтингах Times Higher Education
У Ромнах почали роботу фахівці із супроводу ветеранів війни
На Сумщині з лігоспу хочуть відсудити збитки за поруб дерев на території ландшафтного заказника
В Охтирці представили план відновлення пошкодженого під час війни будинку на Київській
Під Сумами гасили займання легковика
На Сумщині знешкодили російську ракету Х-59ФОТО
На Замостянській у Сумах спіймали наркозакладчика
Сумські хокеїстки зможуть виступити на Євро-2025 у разі сплати заборгованостей
Стали відомі подробиці смертельної ДТП в СумахФОТО
На Липоводолинщині попрощалися із захисником Іваном Литовченком

Олексій Кулініч: «На Сумщині створюються всі умови для підготовки національної збірної з волейболу пляжного»

Минуло 100 днів від початку роботи Центру олімпійської підготовки з волейболу пляжного у Сумах.

Його керівник, відомий сумський волейболіст Олексій Кулініч розповів, як саме у Сумах з’явився цей Центр, як працює, які має плани…

Розпочали розмову в кабінеті директора.

– У Вас нещодавно народився син, вітаємо! Як безсонні ночі?

– По обличчю трохи видно (сміється), але то приємна втома.

– Не заважає дитина роботі, чи навпаки – робота дитині?

– Ні, коли на роботі, то в роботі повністю з головою, родина ставиться із розумінням та підтримує. Вдома завжди намагаюся допомагати дружині, їй поки ще складно вдень та вночі справлятися самостійно.

– Добре. Тоді переходимо до робочих питань. Минуло 100 днів, як Ви стали директором ЦОПу. Як Вам на посаді? Що вдалося із задуманого, над чим ще варто працювати?

– Хочу уточнити, поки що виконуючий обов’язки, проте відповідальність не менша. За ці місяці у нас відбувалося налагодження структури, набір штату тренерів і спортсменів, котрі звикають до якісно нових умов, які надала їм держава. Можна прямо говорити – це інший рівень для тренерів та спортсменів і дуже великий поштовх у розвитку. Тому що умови у ЦОПі – це вища планка, ніж у спортшколах. Спочатку звикали, що й екіпірування буде, і м’ячі, і медичний супровід, і організація зборів, коли не треба тренеру бігати та шукати додаткові фінанси для цього. Вони приїжджають на НТЗ (навчально-тренувальні збори), де все організовано:  тренуються, відпочивають і підвищують свій рівень.

За великим рахунком перші 100 днів – це становлення структури. У нашому центрі 8 тренерських ставок. В основному це тренери-сумісники, бо основне місце роботи у них зазвичай у спортшколах. Наразі в основному складі 18 спортсменів: 12 чоловіків та 6 жінок. Та  14 спортсменів змінного складу. Для основного складу Центр організовує збори, виїзди на змагання, медичне забезпечення, різні види спортивного екіпірування, проходження медичного огляду двічі на рік, для змінного складу – лише організація зборів і медичне забезпечення. Їх відправляють на змагання їхні спортшколи.

– Сумчан багато?

– Серед хлопців – це Максим Гладун, Микита Ангелов, Іван Дацюк і Євген Журавель. Серед дівчат – Марина Гладун, Катерина Удовенко, Єлизавета Тарасенко.

– Як потрапити у ЦОП спортсменам?

– Згідно статуту за результатами попередніх років – це 1-8-ме місця на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу своєї вікової групи, у фіналах кубків світу; 1-6-те – чемпіонатів Європи своєї вікової групи і 1-6-те – на чемпіонатах України серед різних вікових груп. Поки ми взяли результати 2020 та початку 2021 року.

– А те, що 2020-й був дещо незвичним через пандемію?

– Так, але Федерацією і Міністерством молоді та спорту заплановані турніри були проведені. Можу сказати, що ми спрацювали організовано і створили безпечні умови для проведення змагань, за що нам дуже вдячні і спортсмени, і вболівальники.

– Чому ЦОП створили у Сумах? Адже це не зовсім пляжне місто…

– Не зовсім пляжне, проте волейбольне, і у нас є традиції з пляжного волейболу! Сумчани неодноразово ставали чемпіонами України та призерами інших національних на міжнародних змагань, як серед чоловіків так і серед жінок. У нас є Заслужений тренер України Валерій Самодай. На той момент, коли ми почали думати про Центр олімпійської підготовки, він був віцепрезидентом Федерації волейболу України.

Щодо ідеї та процедури створення самого ЦОПУ в Сумах, розпочну з 2017 року. Тоді я працював головним тренером збірних команд України із волейболу пляжного. Почувши, що є така тенденція, що по Україні відкриваються Центри олімпійської підготовки з різних видів спорту, якщо є результати і розвиток виду спорту, я паралельно почав займатися цим питанням. Одразу почали співпрацювати над ідеєю із Ігорем Молотком (президентом Федерації волейболу Сумщини, народним депутатом – Ред.). Як спортсмена та шанувальника пляжного волейболу народного депутата ідея дуже надихнула. Він одразу уточнив: що для цього треба? Після цього я почав шукати інформацію про інші ЦОПи, які вже відкрилися. Ознайомився зі статутами інших ЦОПів, більш детально опрацьовувати питання: що треба для створення, які потрібні умови. І вже на початку 2018 року із Ігорем Молотком було прийнято рішення про будівництво в Сумах на базі СумДУ критих кортів для волейболу пляжного на два майданчики. Бо одна з перших умов створення Центру – це база для повноцінного проведення навчально-тренувальних зборів і змагань.

Повернусь до 2018-го року. Ми із родоначальником пляжного волейболу в Сумській області Валерієм Самодаєм шукали, де саме можна збудувати Центр. І знайшли. Тоді, де зараз корти, був просто ангар. Разом із ректором СумДУ Анатолієм Васильєвим та Ігорем Молотком проінспектували цю будівлю і вирішили приступати до будівництва критих кортів.

– Саме в Сумах? Були інші варіанти?

– Я із Сум, більшість наших іменитих спортсменів-волейболістів також сумчани, тому тут зіграв такий собі патріотизм. Були й інші варіанти, конкуренти, але ми довели, що тут, у Сумах – найкраще місце. Тут є база, тут околиця міста, поряд ліс, є кафетерій, до готелю «Олімпійський», де проживають спортсмени, швидко та зручно добиратись. Поряд є басейн, всі умови. Якщо порівнювати з іншими локаціями, у нас затишно, зручно, спортсмени не відволікаються…

– Студенти не заважають?

– Ні, навпаки, ті, хто побував на базі Центру, пересвідчились, що заняття спортом можна поєднувати з навчанням . Тож у нас є всі умови – навчання, тренування, тренерський склад, харчування, проживання. У цьому році у нас з’являться чотири сучасних відкритих корти поряд з Центром. Це буде стадіон з трибунами. У виділенні коштів також посприяв Ігор Молоток.

Тут мають розміститися нові корти

Якщо ж буде погана погода, можемо перейти в зал. Що ще треба, щоби розвиватися, рости майбутнім чемпіонам?..

Відкриття волейбольного центру у 2019 році

– Волейбольний центр відкрився раніше, ніж ЦОП…

– Так, волейбольний центр відкрили у вересні 2019 року. З нього все і починалося.  На сьогодні тут є два криті корти, табло, трибуни, влітку прохолодно, взимку тепло, є кафетерій, тренажерний зал, у розпорядженні спортсменів три басейни, дві сауни…

Уже наступним етапом ми збирали документи, що в нас є, що ми можемо дати, щоб довести, що саме в Сумах на базі СумдУ має відкритися Центр олімпійської підготовки з волейболу пляжного. Ідею максимально підтримував та лобіював Ігор Молоток, без його участі й підтримки навряд чи ми могли розраховувати на відкриття Центру на Сумщині.

– А як щодо кортів на Студязі?

– Хотілося б. Там збудували три роки тому спортмайданчик для баскетболу, волейболу, тенісу… Але там немає господаря, все заростає… Вважаю, що для нормального функціонування спортмайданчиків потрібна й охорона. Крім того, на корт завезли поганий пісок – пройде дощ, він як асфальт. Зараз на ньому грають аматори. Учні ДЮСШ грають поряд на самому пляжі. Коли в нас будуть відкриті корти тут, на території СумДУ, умови для тренування будуть набагато кращими – і для професійних спортсменів, і для дітей. Щодо занять пляжним волейболом на Студязі, місту потрібно хоча б підсипати піску, бо він вже надто брудний та збитий.

– Які плани вже на наступний олімпійський цикл?

– Одне із основних завдань, як це прописано у статуті Центру, це виховання і підготовка спортсменів для Національної збірної команди України із волейболу пляжного. Найближчим часом у тісному співробітництві із Міністерством молоді та спорту та Федерацією волейболу України маємо виробити загальну стратегію розвитку на олімпійський цикл. Олімпійський відбір розпочинається за рік, восени 2022 року. Потрапити на Олімпійські ігри дуже складно: або через етапи Світового туру, але це дуже дорого – треба їздити по всіх континентах, тоді в залік іде 12 кращих етапів і проходять 15 кращих пар; або через відбірні змагання – континентальний кубок, там розігрується по одній путівці на континент. Цього року (за другим варіантом відбору) наші хлопці зупинилися у 1/8, а дівчата – у ¼ фіналу.

Також ми працюємо над розширенням бази, окрім уже згаданих чотирьох відкритих кортів. Наразі в нас успішно завершилися перемовини із мером Чорноморська (Одеської області). Він пообіцяв, що виділить місце для двох кортів на міському пляжі для наших спортсменів. Ще одну базу можна відмітити у Приморську Запорізької області, там ми теж хочемо використовувати базу влітку.

Якщо порівняти з тим, як працювали ми 15-20 років тому, –зараз це небо і земля. Нам хоча би м’яч, ми були вже раді. А зараз для спортсменів усі умови, особливо для молоді – по-білому заздрю (сміється), тому бажання тренуватися і перемагати виросло в рази. Але не було би участі та підтримки Ігоря Молотка, ми би нічого не досягли.

– Які ще види спорту можуть розвиватися у ЦОПі?

– Наразі ми займаємося розвитку лише пляжного волейболу, проте нещодавно до нас приїжджав віце-президент Асоціації пляжного футболу України, відомий футболіст Владислав Ващук, дивився базу. Цікавився, як тут усе облаштовано – вентиляція, пісок, інфраструктура. Взимку у нас був чемпіонат з пляжної боротьби… Тому дивимося на перспективу і намагаємося розбудувати інфраструктуру таким чином, щоб на базі СумДУ, Центру олімпійської підготовки професійно займалася національна збірна, тренувалися спортсмени та мали можливість із користю проводити дозвілля сумчани, жителі Сумщини. Скажімо, ті ж відкриті корти, переконаний, користуватимуться великою популярністю.

 

Довідка

Олексій Кулініч народився 1980 року у Сумах. Чемпіон України з пляжного волейболу 2004, 2005 рр. Працював головним тренером національної збірної України 2017-2021 року. В.о. директора ДУ ЦОП з 1 квітня 2021 року.

sportclub.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу