Олені з Конотопщини житимуть у лісах Чернігівщини
165 благородних оленів випустили в мисливських угіддях мисливсько-рибальського підприємства “Єгер”, що на Чернігівщині. Їх привезли за 120 кілометрів із Сумської області.
Як розповів власник підприємства Андрій Рева, на тварин чекає рік перетримки у спеціальному вольєрі, після чого тварин випустять у дику природу.
“Після того, як вони приведуть перше потомство і вже асимілюються на цій території їх можна буде випустити у відкриту природу. Якщо їх зараз випустити, то вони можуть 30-40 кілометрів подолати за тиждень і ми їх просто не піймаємо”, — розповів Андрій Рева.
До нового дому в селі Івангород Ічнянської громади благородні олені подолали 120 кілометрів. Як розповів оленяр Дмитро Русанов, генетику цих тварин збирали із різних частин Європи. Чотири роки тому їх привезли до України із Литви.
“Ми привезли їх батьків, а ці олені вже повністю українські. Ці олені в нас народилися, виросли. Їм зараз півтора року. Вага такого оленя сягає 150 кілограмів самця, самка десь 90 кілограмів”.
Тварин перевозять саме взимку аби уникнути зайвих травмувань, які можуть статися через високу температуру повітря, а ще взимку на нове місце разом з оленями не перевезуть комах та шкідників. Тут присутні чотири генетичні лінії оленів.
“Це: новозеландська лінія, румунська, литовська і це кросбрі — олені, які змішані між собою, але переважає новозеландська кров. Вони відрізняються рогами й через рік у всіх самців відпадуть ці шайби на голові та виростуть нові роги, і вони всі будуть різні”, — розповів Дмитро Русанов.
Тварин придбали власники мисливсько-рибальського підприємства “Єгер”. Як розповів його власник Андрій Рева, перш ніж перевезти оленів на Чернігівщині, працювали майже рік. Далі тварини житимуть у спеціальному вольєрі на 600 гектарів. Так у “Єгері” хочуть відновити популяцію благородних оленів в лісах Чернігівщини.
“Якби ми не поширювали оленя, не завозили його сюди у нас би його не було. 15 років, це те, що я знаю. Навіть діди розповідають, що оленя тут не було. У нас більш типове для лося, для косулі, для кабана”, — розповів Андрій Рева.
Дмитро Русанов додав, що якби не було таких людей, то не було б таких тварин в лісах Чернігівщини.
“Вони будуть розмножуватися тут і будуть розходитись по всій території – через 5-7 років їх буде 500”.
У 2022 році власники “Єгеря” придбали 50 особин п’ятнистих оленів та вже випустили їх у природу. Загалом на території цих мисливських угідь, а це 18 тисяч гектарів, мешкають 10 видів тварин: зайці, лисиці, енотовидні собаки, кабани, лосі, бобри, дикі качки, фазани, два види оленів. Більшість тварин власники господарства розводять та випускають у дику природу.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ