Опозиціонери Сумщини ініціювали звернення до Кабміну щодо збільшення рентної плати за нафтогазодобування на території області
Сумщина має близько 85% запасів природного газу і близько 61% видобутих запасів нафти в країні. Однак, на думку депутатів облради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, багаті надра приносять області не економічну вигоду, а проблеми.
«Наша область має майже 50% всіх запасів вуглеводнів в Україні. Зараз місцеві бюджети отримують 3% рентної плати, обласний бюджет – 2%. Але нам, як жителям області, залишаються проблеми зі здоров’ям людей, екологією, дорогами, водою. Останнім часом ситуація в нафтовидобувних районах дуже погіршилася», – заявив депутат Сумської облради від ОП-ЗЖ Борис Пересадько.
На останній сесії облради, з ініціативи опозиціонерів, депутати прийняли звернення до Кабміну з вимогою збільшення відсотків рентної плати за нафтогазодобування.
«Депутати облради підтримали звернення до Кабінету міністрів про збільшення ставок рентної плати за видобуток вуглеводневої сировини: обласний бюджет повинен отримувати 20%, місцеві – 30%. Це гідна компенсація за використання надр», – упевнений депутат.
Як зазначив Борис Пересадько, якщо не буде підтримки цих вимог з боку уряду, то депутати готові використовувати для цього повноваження обласної ради.
«Звернемося до управління екології, щоб там надали інформацію про шкоду навколишньому середовищу і людям. Оцінимо ризики і втрати, яких завдав нашій області видобуток природних копалин. Проведемо аналіз і аудит всіх користувачів, хто отримав дозвіл на видобуток, і тих, хто отримав, але офіційно не видобуває сировину, не платить рентну плату. Після цього будемо виходити з ініціативою – відкликати дозволи», – розповів депутат.
Опозиціонер наголосив, що вважає шкідливим для нафтогазовидобувної промисловості та розвитку нафтогазоносних територій призупинення дії спеціальних законів, зокрема, Кодексу України «Про надра», законів України «Про нафту і газ» та «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат» і вважає за необхідне повернути державний контроль у цій галузі.