Підтримка обороноздатності країни за допомогою проєкта Армія дронів
На захист України стане «Армія дронів». Проєкт передбачає закупівлю 200 тактичних дронів для військових на лінії фронту. За перші дні збору було перераховано понад 200 мільйонів гривень.
«Армія дронів» на захисті України
На реалізацію проєкту зі створення «Армії дронів» за перші дні збору було накопичено понад 200 млн грн. Серед головних інвесторів програми виступили український підприємець Поляков Максим Валерійович (пожертвував понад 100 млн грн) та Київська економічна школа (57 млн грн). Головна мета – створення розвідувального підрозділу з 200 тактичними безпілотниками, що будуть «працювати» вздовж усієї лінії фронту.
Що таке «Армія дронів»
«Армія дронів» – це спільний проєкт Генштабу ЗСУ та Міністерства цифрової трансформації України задля розширення мережі дронів ЗСУ. Він передбачає не просто закупівлю дронів, а й навчання операторів БПЛА та створення резервів для ремонту й додаткового спостереження.
Для ефективного функціонування розвідувального підрозділу найближчим часом необхідно навчити понад 2000 операторів БПЛА. Наразі навчання відбувається на базі двох шкіл, а незабаром до проєкту мають приєднатися ще 10. За перший місяць навчання 400 операторів пройшли курс інтенсивної підготовки. За словами міністра цифрової трансформації, чим більше дронів буде у армії, тим більше операторів знадобиться для керування ними, тож необхідно залучати більше навчальних закладів для підготовки пілотів БПЛА.
Проєкт було запущено 1 липня і за цей час вже зібрано понад 630 мільйонів гривень. З яких 260 мільйонів перераховано на закупівлю першої партії дронів: 78 мультикоптерів зі штучним інтелектом, 20 тактичних дронів-камікадзе Warmate та 20 БПЛА Fly Eye. Мінімальними вимогами до тактичних безпілотників є час роботи – до 24 годин, дальність пересування – до 160 км, наявність тепловізора та датчиків GPS. Збір коштів відбувається через фандрейзингову платформу United 24, створену за ініціативи Президента України. Платформа функціонує як міжнародне «вікно» для збору пожертв. Таким чином долучитися до підтримки України можна з будь-якого куточка світу. За цільовим спрямуванням кошти акумулюються за трьома напрямками: оборона та розмінування, медична допомога, відбудова України. Кошти спрямовуються профільним міністерствам, які розподіляють ресурси за найбільш «болючими» напрямками.
Інші благодійні ініціативи Максима Валерійовича Полякова
Окрім урядових закупівель до створення армії дронів активно долучаються підприємці та пересічні громадяни. Зокрема Макс Поляков, окрім цільового доната на закупівлю дронів, жертвує чималі кошти на благодійні ініціативи та волонтерські центри. Серед іншого саме за сприянням Максима Валерійовича Полякова українські військові отримали доступ до ексклюзивних мультиспектральних знімків зі супутника GEOSAT 2. Дані з надвисокою роздільною здатністю, раніше недоступною для України, дозволяють керівництву оперативно приймати рішення щодо ситуації на фронті та спостерігати за територією у межах 100 км від державних кордонів.
Крім цього саме Макс Поляков ініціював закупівлю для прикордонників та військових ЗСУ рушниць, що блокують ворожі БПЛА. За контрактом з київською компанією Kvertus, спецпідрозділи мають отримати 100 антидрон-рушниць ще цього року. Це одна з найбільших партій, що були замовлені у виробника. Новітні рушниці за допомогою електромагнітного імпульсу здатні дезорієнтувати ворожі дрони, які втрачають зв’язок з базою, також не можуть передавати інформацію супротивнику. Завдяки оснащенню військових такими рушницями можна уникнути значних людських та технічних втрат на фронті.
Як долучитися до підтримки армії
Пересічні громадяни також можуть долучитися до створення «Армії дронів». Для цього можна задонатити кошти через платформу United 24, допомогти виробництвом стратегічних груп товарів або надати на потреби ЗСУ власного дрона. Дрон має відповідати певним технічним вимогам, що викладені на сторінці United 24 та Міністерства цифрової трансформації. Навіть знаходячись за кордоном є можливість надіслати БПЛА через партнерів проєкту – фонди Help Ukraine й Razom for Ukraine. За попередніми підрахунками для розвідувального підрозділу знадобиться щонайменше 1000 таких безпілотників.
Окрім платформи United 24 фінансову підтримку можна надавати через благодійні фонди та волонтерські організації. Зокрема через фонд Сергія Притули та благодійну організацію «ТАПС-Україна» Максим Поляков пожертвував на потреби української армії понад $2,3 мільйона. Не залишилася осторонь й громадська організація «Асоціація Ноосфера», засновником якої є також Макс Поляков. Компанія активно допомагає волонтерському руху у місті Дніпро із закупівлею медикаментів та речей першої потреби для військових ЗСУ.