Подвійне ім’я дитини: жителям Сумщини дали роз’яснення
Подвійне ім’я – це не лише особливе бачення батьками антропоніма дитини, а й передбачений законом спосіб індивідуалізації особи. Більш багатокомпонентне ім’я (яке складається з трьох і більше частин) можна дати, якщо мати і (або) батько малюка є представниками національних меншин, у яких присутні відповідні звичаї.
«Будь-яке обране батьками ім’я потребує законодавчого засвідчення, і це повноваження органів державної реєстрації актів цивільного стану. До прикладу, фахівці Східної юстиції у 2024 році на Полтавщині вписали імена – Даніела-Лідія, Амелія-Александра, Давид-Марк, на Сумщині зареєстрували дівчинку Алісу-Мію, на Чернігівщині відтепер зростають Сара-Тереза та Остап-Дем’ян, а на Харківщині видали свідоцтво про народження – Вірі-Надії, Жизель-Марії, Леву-Іллі, Олександру-Алі», – зазначила Ірина Свистун, начальник Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Варто зазначити, що дитина також може мати й подвійне прізвище. Так трапляється, коли у батьків воно різне, а спільної згоди в обранні одного для нащадка не досягнено. З урахуванням цього існує можливість утворення прізвища шляхом з’єднання обох, яке буде першим – мати з батьком мають визначити самостійно.
Що стосується по батькові, то тут все набагато простіше, воно утворюється від імені батька. Якщо у тата подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним з них на вибір батьків.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ