10-тонний флагшток у центрі Сум встановили без необхідних дозволів
На встановлення нового флагштоку в Сумах потрібні були додаткові дозволи. Щогла — заввишки майже 50 м. Такі об’єкти можуть становити небезпеку для авіаційного сполучення. Також флагшток розташований в історичній частині, пише Суспільне.Суми.
Роботи біля фонтану “Садко” почались 21 травня. Саму щоглу встановили 31-го. Вона вагою в 10 трнн. Зараз тут упорядковують територію біля його підніжжя. Роботи мають статус реконструкції. Виконувач обов’язків керівника управління Державного архітектурно-будівельного контролю Валерій Скоромний телефоном сказав, що дозвільних документів вони на цей об’єкт не видавали і в реєстрі інформація відсутня.
“Мені відомо, що була замовлена проєктно-кошторисна документація у проєктної організації “Віта-С” і головним інженером проєктів там був Дячук Юрій Олексійович. Із матеріалів розгляду на консультативній раді у департаменті містобудування та архітектури Сумської ОДА було поставлено питання: яка висота флагштоку? Відповідь від розробника, я так розумію, була: 49,9 метрів”, — говорить т.в.о. директора департаменту архітектури Сумської області Олег Кривцов.
На таку висоту треба мати дозвіл: від Міністерства оборони та Державіаслужби. Такі документи за законом повинні бути в проєктанта до початку розробки креслень. В офісі товариства “Віта-С”, яка займалась проєктуванням флагштоку, який був встановлений біля фонтану “Садко” у Сумах, говорити про проєкт на камеру відмовились. Її директор повідомив телефоном, що перебуває у відрядженні і також не хоче говорити.
Також флагшток потрапляє в охоронну зону історичного центру. За словами Олега Кривцова, він таких документів також не бачив. Сам флагшток – міське комунальне майно, яке рішенням виконкому від 26 квітня тимчасово передали у відання обласної архітектури. Під час встановлення флагштока пошкодили водогін і гідроізоляцію фонтану.
Відновлення покриття і ремонт комунікацій фонтану директор Департаменту інфраструктури міста Суми Олександр Журба оцінив у 3 млн грн, які депутати на сесії 26 травня проголосували.
Встановлення таких конструкцій – найбільшого у кожній області Державного прапора – проєкт президента, приурочений до 30-ї річниці Незалежності України та Дня прапора.