Депутат облради: Це стане стимулом, щоб народжувати
Народні депутати групи «Партія «Відродження» внесли до Верховної Ради законопроект, яким пропонується масштабна реформа соціальних виплат. У першу чергу — це зміни в системі соцзахисту родин із дітьми, що в разі підтримки на законодавчому рівні зможуть поліпшити демографічну ситуацію протягом 2-3 років.
«З того часу, як Україна стала незалежною, уже мали місце три хвилі падіння народжуваності: у 90-х роках, під час економічної кризи 2008 року і сьогодні. На жаль, через військові дії та урядовий курс, який урізає соцвиплати і скорочує доходи населення, українці відмовляються заводити дітей. Люди не мають стимулів, щоб народжувати, і впевненості у завтрашньому дні.
Кабмін у цьому питанні часто апелює до вимог МВФ: нібито саме через них були скорочені видатки на підтримку молодих сімей у 2014 році. Хоча насправді МВФ наполягав на зменшенні бюджетного дефіциту, а які саме видатки скорочувати – вирішував Уряд.
Законопроект, який пропонує Партія «Відродження», вносить зміни до 19 норм 7 законодавчих актів. Зокрема, пропонується підвищити розмір допомоги при народженні дитини, повернути скасовані виплати по догляду за дитиною віком до трьох років та збільшити інші соцвиплати.
На це потрібно 15-20 мільярдів. Для держави – цілком реальна сума, але це має бути пріоритетним напрямком роботи Уряду. Кошти для збільшення соцстандартів можна винайти за рахунок зменшення видатків на Верховну Раду, Адміністрацію Президента, Генпрокуратуру, а також фінансування політичних партій», — упевнений голова фракції «Відродження» у Сумській обласній раді Олександр Будник.
Законопроектом пропонується підвищити виплати при народженні першої дитини до 50 прожиткових мінімумів (67 750 грн), другої – до 70 прожиткових мінімумів (94 850 грн) та 100 прожиткових мінімумів (135 500 грн) у разі народження третьої або кожної наступної дитини. Відновлену допомогу по догляду за дитиною віком до трьох років пропонують встановити на рівні не менше 50% прожиткового мінімуму на місяць (не менше 678 грн).
Крім того, пропонується повернути безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій учнів ПТУ, а також відновити норму, яка дозволяла дітям з багатодітних сімей отримувати безкоштовну освіту у ВНЗ державної та комвласності. Передбачається і збільшення розміру виплат дітям, батьки яких ухиляються від обов’язку утримувати дитину, та підвищення суми додаткової допомоги на кожну дитину для малозабезпечених родин.