Комуністи Сумщини задоволені договором із Китаєм про футбол
На сайті КПУ опублікований матеріал відомого сумського комуніста Олександра Тєлєтова про те, що ПФК “Суми” викупили інвестори з Китаю. У статті позитивно оцінюється такий крок, як і надання від КНР комп’ютерів для шкіл Сумської області у якості гуманітарної допомоги.
Врешті він приходить до висновку, що влада має подвійні стандарти:
“…отримувати допомогу та інвестиції від комуністичного Китаю – це добре, і в той же час нинішня влада безсоромно принижує історію України радянського періоду, намагається усіма силами заборонити діяльність Комуністичної партії України”.
***
Суми – Китай – Футбол
Днями Інтернет підірвала новина, що представники Китаю викупили команду 1-ї ліги “Суми”. Потрібно сказати, що питання допомоги команді виникло відразу ж після подій 2014 року, хоч з кінця 2000-х років почалося поступове відродження сумського футболу, команда перейшла з 2-ї ліги українського футболу в першу й після низки блискучих перемог, наприклад у вересні 2012-го року над “Севастополем”, в складі якого були володарі Кубка УЕФА Левандовський і Дуляй, вже подумувала й про можливість перейти до прем’єр ліги.
Але все це в минулому. В сезоні 2015-2016 рр. лише випадковість врятувала “Суми” від пониження у класі, в нинішнє міжсезоння вона одна з аутсайдерів відповідного чемпіонату України, а зігравшому декілька матчів донецькому “Олімпіку”, завдяки чому сумчани змогли побачити київське “Динамо”, донецький “Шахтар”, “Дніпро”, луганську “Зорю” та деякі інші українські клуби, восени минулого року навіть не змогли “підігріти” поле на стадіоні “Ювілейний”, чим у черговий раз зганьбили сумську міську та обласну влади.
Якщо “окитаювання” футбольної команди не черговий фейк, то перспектива розвитку нашого футболу – непогана. Стадіон – чудовий, й за місткістю входить до чільної десятки в Україні; існує славнозвісна школа підготовки футбольної молоді “Барса”, яка останнім часом занепадає й практично не прибирається, бо ні облдержадміністрації, ні мерії вона не потрібна. А головне, на Сумщині люблять футбол, інакше не прославили б її наші земляки М. Фоменко, О. Гусєв та деякі інші.
Нещодавно президент України П. Порошенко зустрічався з лідером КНР, тис йому руку, сподівався на подальше співробітництво. Виникає питання, чи нагадав останній йому, що комуністичному Китаї важко налагоджувати стосунки з країною, в якій ВВП шорічно знижується на десятки відсотків, а замість намагань хоч щось виправити, знищуються пам’ятники, перейменовуються міста й вулиці, порушуючи Закон про політичні партії, незаконно забороняють КПУ тощо.
Зараз Китай переживає футбольний бум. Футбол, чи не єдине в світі заняття, в якому Піднебесна пасе задніх. Не допомагають ні Олімпіада-2008, ні 50-мільйонні доларові контракти з кращими футболістами світу, ні намагання штучно збільшити кількість учасників фінальної частини чемпіонату світу. Може тому китайці й намагаються налагодити шляхи покращення рівня футболу, скуповуючи клуби футбольних країн?
І дійсно. Приклад англійського “Челсі”, придбаного російським олігархом Р. Абрамовичем, який за десяток років досяг більших успіхів, ніж за попереднє сторічне існування, надихає. Але, не проколотися б у черговий раз …
О.С.Тєлєтов
P.S Днями раніше в інформаційному просторі Сумщини також поширилася інформація про передані навчальним закладам Сумщини комп’ютери… також від Китайської Народної Республіки.
«Комп’ютерну техніку Сумська область одержала у рамках соціального проекту – завдяки домовленостям Уряду України з Китайською Народною Республікою. Наразі усю комп’ютерну техніку Департамент освіти і науки облдержадміністрації передає відділам освіти та навчальним закладам області
За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, в область надійшло 633 комп’ютери на загальну суму більше 8 мільйонів гривень. Зазначена комп’ютерна техніка отримана як гуманітарна допомога з КНР.
Наразі забезпеченість комп’ютерною технікою навчальних закладів області – до 80%. Гуманітарні комп’ютери отримають 54 навчальні заклади. Це дозволить покращити якість навчання та формування в учнівської молоді інформаційно-комунікаційних компетентностей», – така офіційна інформація.
Отже, напрошується висновок, який вчергове демонструє «дволикість» нашої влади: отримувати допомогу та інвестиції від комуністичного Китаю – це добре, і в той же час нинішня влада безсоромно принижує історію України радянського періоду, намагається усіма силами заборонити діяльність Комуністичної партії України.