Микола Войтенко: Повернути державне регулювання цін на соціальну групу товарів – про це роками наголошує опозиція
За прогнозами експертів, восени деякі соціально важливі продукти подорожчають на 30-40%. На зростання цін вплине засушливе літо, вартість енергоносіїв, які також із наступного місяця «полізуть» вгору. Водночас навряд чи підвищиться зарплатня українців. Про це в ефірі телеканалу АТВ зазначив перший заступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ в Сумській обласній раді Микола Войтенко.
«Шалений удар по кишеням громадян нанесли ціни на олію та цукор, які цього літа виросли на 80%. Олія у нас взагалі найдорожча в Європі, хоча Україна – одна з найбільших експортерів до Євросоюзу. Також у нас дорожчі ніж у Польщі чи Угорщині хліб, мука, молоко. Через скорочення виробництва яєць, ціна за десяток може восени вартувати до 40 грн. Таке неконтрольоване зростання цін призводить до того, що люди змушені економити буквально на всьому», – зазначає опозиціонер.
Державне регулювання цін на соціальну групу товарів, експортні мита, прозора тарифна політика, забезпечення громадян робочими місцями і допомога незахищеним верствам населення – про це роками наголошує опозиція.
«Наша фракція ОП-ЗЖ зареєструвала у парламенті пакет соціальних законопроектів, спрямованих на вирішення тарифного питання, проблем з ціноутворенням, стимулювання економіки. Але, здається, окрім опозиціонерів це питання нікому не цікаве. Держава повинна долучитися, підключити АМКУ, підвищити соціальні стандарти для малозахищених верств населення, аби допомогти українцям вижити в умовах пандемії та економічної кризи», – наголошує Микола Войтенко.
Попри те, що більшість законопроектів опозиції ігнорується владою, є і перемоги. Після тривалої боротьби з монополістом тариф на електроенергію для споживачів, які споживають до 250 квт на місяць, знижено на 24 коп. І це лише початок, говорять депутати. Вже з осені вони посилять роботу у напрямку зниження цін на комунальні послуги і продукти харчування.