На Сумщині найбільш вразливі перед відключенням світла – лікарні
У Сумській ОДА на засіданні енергетичного штабу обговорили ймовірні ризики та першочергові дії у разі виникнення надзвичайної ситуації в енергетиці.
Якщо в освітніх закладах суттєвих збоїв не повинно виникнути, адже там є можливість регулювання навчального процесу, то особливу увагу учасники штабу звернули на функціонування медичних установ в умовах введення можливих обмежень енергопостачання.
У випадку відключення енергопостачання для забезпечення безаварійної роботи лікувальних установ діє 31 дизель-електростанція, забезпечена пально-мастильними матеріалами, повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко. Проте в 4 центральних районних лікарнях та 5 обласних медичних установах такі автономні джерела електропостачання відсутні.
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко наголосив, що наразі ситуація в області не є критичною і залежатиме від спільних і злагоджених дій. Першочерговими заходами визначили забезпечення матеріальних запасів та резервних фондів, опрацювання можливості закупівлі генераторів автономного живлення, затвердження графіків енергопостачання.
За таких умов цілодобово повинні працювати ремонтні бригади та організовані чергування для оперативного усунення непередбачуваних наслідків.