Путивльська райрада відмовляється від комунальної газети
Голова Путивльської районної ради Євген Южаков провів нараду з питання реформування районної газети «Путивльські відомості».
Як відомо, 1 січня 2016 року набув чинності Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів інформації», що передбачає реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. Закон забороняє органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування виступати засновниками або співзасновниками друкованих ЗМІ.
Трудовий колектив газети «Путивльські відомості», що має пріоритетне право на визначення способу реформування (Згідно із Законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів інформації»), на загальних зборах вирішив реформуватися в інший спосіб, запропонований у межах Закону. Цей спосіб передбачає вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу в суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.
На даний час Кабміном України прийнята постанова від 23.11.2016 № 848 «Про затвердження переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі». До вказаного переліку увійшла газета «Путивльські відомості» та її редакція.
Депутатська комісія рекомендувала прийняти рішення на черговій сесії Путивльської райради «Про вихід Путивльської районної ради зі складу засновників районної газети «Путивльські відомості». Майно ж редакції газети, крім нежитлової будівлі, сараю, гаража, туалету та земельної ділянки (за адресою: м. Путивль, пр. Іоанна Путивльського (Кірова), 40), що перебувало на балансі редакції станом на 01.01.2016, рекомендовано передати у власність реформованому суб’єкту господарювання безоплатно за умови забезпечення функціонування друкованого засобу масової інформації, збереження його назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості.