Роменчани бояться чіпати подарунок Ляшка
Як ми повідомляли, ключі від суперсучасного пожежного автомобіля цієї зими вручив нардеп Олег Ляшко рятувальникам Роменського міжрегіонального центру швидкого реагування.
Минуло два місяці, а роменці нову «пожежку» за роботою так і не бачили. Автомобіль не виїжджає, розповідає керівник рятувальників Сергій Біляєв, бо його тільки-но отримали. До того ж, керувати ним треба ще навчитися. «Машина специфічна, нової марки, такої ще не було… До нас іще приїдуть спеціалісти й будуть навчати», – зазначив він. Працювати ж із машиною будуть фахівці пожежно-рятувального відділення, які пройшли спеціальні навчання, розповідає пан Сергій.
Тим часом гасити червоного півня виїжджають старенькі «ЗІЛи» ДПРЧ-14. Стан автопарку частини дійсно залишає бажати кращого, розповів начальник роменських пожежників Сергій Рогіз. «У 90% машин термін експлуатації вже вийшов», – зазначив він. Проте ці машини 1986-7-го років випуску й досі залишаються «в строю», щоправда, як резервні. «Вони гарні, акуратні, усе зроблено, підварено, але є ж таке поняття, як зношення деталей…», – говорить Рогіз.
Автомобілів, які перебувають у бойовому розрахунку, у розпорядженні частини всього два – 2008 й 1990 років випуску. У них ще не вийшов 20-річний термін експлуатації, тож саме вони постійно й виїжджають боротися з полум’ям, говорить Сергій Олександрович.
Залучити подарований автомобіль на гасіння пожежі фахівці ДПРЧ-14 також можуть, розповідає начальник, адже існує інструкція взаємодії з міжрегіональним центром. Проте це займе деякий час. Якщо пожежники рятувальної частини, відповідно до нормативів, збираються на виклик за 1 хвилину, то в міжрегіональників, за згаданою вже інструкцією взаємодії, був визначений час збору 60 хвилин. Тож приїхати зможуть, але тоді, коли вже, може, і не зовсім треба..?
Подарований «МАЗ» розрахований на 4 тонни води, тоді як у «ЗІЛи» ДПРЧ-14 поміщається вдвічі менше. Двох тонн води, якщо подати 2 стволи, вистачає буквально на 5 хвилин, розповідає Сергій Рогіз.
І у фахівців ДПРЧ-14, і у рятувальників міжрегіонального центру місія одна – рятувати людей. Однак гасіння пожеж є прямим обов’язком перших. Міжрегіональний же центр швидкого реагування більш відомий фахівцями-мінерами, саперами, водолазами, кінологами.
Чому ж автомобіль від нардепа, а вірніше – від громади, бо ж придбаний за кошти бюджетні, дістався центру швидкого реагування, а не фахівцям, основна специфікація яких – ліквідовувати пожежі? Можливо, тут хтось не розібрався, хто які функції виконує, а може, усе навпаки – чітко розраховано? Не можна не взяти до уваги факт, що в ДПРЧ-14 працює близько півсотні фахівців (потенційних виборців), тоді як у МЦШР – до півтисячі. У всякому разі, висновки зробить кожен для себе, та, як говорять, за державу образливо. Спецтехніка, яка б могла реально працювати й допомагати людям, стоїть без дії. Чи виявиться корисною далі – побачимо.
Джерело: novpoglyad.com.ua