В системі освіти головне – правильно розставити пріоритети, вважає Олександр Стрельченко
На Сумщині продовжують збирати підписи в рамках акції «Захистимо наше спільне майбутнє!» за скасування прийнятого Закону «Про освіту». Протягом тижня свій автограф за незгоду з документом поставили більше 5 тисяч жителів області.
«Існує істина, що переможцем «битви за майбутнє» стане той, хто матиме в своєму розпорядженні найбільшу кількість максимально розвинених мізків – вчених, інженерів, технологів, педагогів, представників найрізноманітніших галузей людської цивілізації. Але, схоже, з прийняттям нового Закону «Про освіту» Україна цю битву програє», – говорить голова фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко.
Багато сказано вже про те, що в нормах закону порушуються права національних меншин. І через це Угорщина, Болгарія Греція і Румунія звернулися в ОБСЄ. Але не менш важливі й інші аспекти. Один із них – скорочення в програмі навчання обов’язкових для вивчення предметів із 22 до 9.
Замість фізики, хімії, біології, географії та астрономії діти будуть проходити, так звані, «інтеграційні курси» – «природа і людина», «людина і світ». Мови і літератури увійдуть в дисципліни «словесність». А алгебру з геометрією повернуть до загального курсу математики.
«Реформа освіти має бути спрямована на розвиток і модернізацію мережі навчальних закладів, поліпшення якості знань, зростання зарплат вчителів, а не на перетворення України в безграмотну країну з дешевою низькокваліфікованою робочою силою. Треба піднімати освіту на селі, бо там не всі діти можуть доїхати до школи. Не у всіх районах є шкільні автобуси, а там, де вони є – немає доріг», – говорить опозиціонер.
Окрім того, керівник Опозиційного блоку Сумщини, вважає негативним фактором введення 12-річки в школі. Це означає кардинальну зміну шкільної програми, створення і друк нових підручників, перепідготовку вчителів. На всі ці реформи будуть потрібні величезні ресурси, яких немає в понівеченої війною країні. У влади немає грошей на ремонт шкіл, звідки вона збирається взяти гроші на 12-й рік навчання в рамках нової реформи?
«Нинішня популістська влада не розуміє ключового моменту в освіті: важливі не терміни навчання дітей і мова, а якість викладання, цінності і зміст програм навчання. Псевдореформаторський закон «Про освіту» повинен бути скасований», – наголошує Олександр Стрельченко.