Поліцейський офіцер Хотінської громади Юрій Гамота розповів про найважче під час війни
Хотінська громада – місце, де безстрашність і професіоналізм правоохоронця стають щитом для мешканців у протистоянні щоденним викликам війни. Його служба – це боротьба за життя мешканців у складних умовах, де небезпека завжди поруч.
«Через збройну агресію РФ ситуація у громаді за останній рік стала значно небезпечнішою: обстріли, керовані авіабомби, атаки з дронів. Але головне діяти швидко, аби врятувати людей. Моя основна мета – вберегти життя» – ділиться Юрій.
Він згадує випадок у селі Олексіївка, де внаслідок обстрілу поранення отримали двоє людей. Один із чоловіків був у критичному стані через сильну кровотечу від уламкового поранення ноги. Поліцейський телефоном дав чіткі інструкції, як накласти турнікет. Юрій вивіз обох поранених та доставив до лікарні. На щастя, вони вижили.
Правоохоронець постійно працює над тим, аби громада була захищеною. За рік тут не зареєстровано жодного кримінального правопорушення. Поліцейський постійно проводить бесіди з тими, хто раніше мав проблеми із законом, аби попередити порушення. Проте на початку війни громада визначила: місцеві повинні підтримувати одне одного. Ті, хто вчинить злочин, не мають місця серед нас, пояснює Юрій.
Особливо важко було переконувати людей залишити домівки. Поліцейський організував десятки евакуацій, під час яких усіх дітей із громади вивезли. Іноді йому навіть приходилось вдаватись до хитрощів, адже наразі у громаді існує реальна небезпека.
«Одного разу в Біловодах родина не була готова виїхати у домовлений час. Я чітко сказав: у вас п’ять хвилин на збори. Лише від’їхавши кількасот метрів, ми почули вибух – КАБ влучив у їхній будинок» – згадує офіцер.
Через складну ситуацію та небезпеку швидка допомога і пожежні служби не завжди можуть оперативно дістатися до громади, тому поліцейському часто доводилося брати на себе додаткові обов’язки — рятувати людей із палаючих будинків і надавати домедичну допомогу. На його рахунку не одне врятоване життя, хоча сам Юрій скромно уникає розмов про кількість таких випадків.
Втім, не всі операції з порятунку завершувались вдало. У серпні в селі Степне критичне поранення отримав місцевий мешканець. Дрон влучив у його автомобіль. Через високу активність БпЛА виїхати на місце трагедії, окрім Юрія, більше ніхто не наважився. Поліцейський зробив усе можливе, щоб врятувати пораненого, який за останній час став йому другом і товаришем. На жаль, чоловік помер дорогою в автівці. Ще важчим випробуванням для правоохоронця стало залишити місце трагедії. Поліцейський автомобіль опинився під прицілом п’яти безпілотників. Щоб уникнути атаки, Юрій вирішив їхати іншою дорогою, через околиці, хащі та зарослі трави. Повернувшись, він дізнався, що випадково проїхав через мінне поле. Поліцейський розумів, що можливість родичам гідно поховати близьку людину – це дуже важливо.
Юрій зізнається, що впоратися з навантаженням йому допомагає підтримка дружини, друзів та колег. У вільний час він лагодить збиті дрони, щоб передати їх ЗСУ. Разом із громадою він зібрав кошти на високотехнологічні FPV-дрони для військових, забезпечуючи захист тих, хто захищає усіх ураїнців.
Поліцейський офіцер Хотінської громади Юрій Гамота став справжнім прикладом того, як поліцейський стає опорою для людей у найтяжчі часи.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ