Поліція Сумщини попереджає про сезонну заборону вилову риби
Поліцейські та працівники Сумського рибоохоронного патруля нагадують, що у відповідності з чинним законодавством вступає в дію весняно-літня заборона на промислове та любительське рибальство на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.
Нерест – це період розмноження риби. В цей час із року в рік вводиться заборона на вилов риби по всіх регіонах нашої країни, аби зберегти рибні запаси у водоймах. Саме заборона на вилов допомагає зміцнити екосистему у водоймах та збагатити наступний рибальський сезон. Для охорони та відтворення водних живих ресурсів в нерестовий період на території Сумської області наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 21.03.2023 № 28, за погодженням Інституту рибного господарства НААН, встановлено весняно-літню заборону на промислове, любительське і спортивне рибальство на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.
Встановлені такі терміни заборони:
Заборонено вилов риби у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками та затонами) з 01 квітня по 20 травня 2023 року включно;
у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2023 року включно;
у придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 30 червня 2023 року включно.
Оголошено нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області, за виключенням тих, що знаходяться в адміністративних межах населених пунктів, де дозволяється у період нересту любительський вилов риби з берега гачковими знаряддями з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Також забороняється пересування на водних об’єктах в період нересту всіх плавзасобів – окрім суден контролюючих органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.
Під час нересту забороняється проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піску, інші роботи, які негативно впливають на стан водойм.
Поліція застерігає: порушники будуть притягуватися до адміністративної та кримінальної відповідальності. І нагадують, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено попередження (при незначних порушеннях) або накладення штрафу на громадян від 34 до 680 грн, на посадових осіб від 170 до 850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків.
За грубі порушення (порушення нерестових заборон, лов забороненими знаряддями лову, вилов червонокнижної риби) передбачена кримінальна відповідальність – штраф від 3400 до 6800 грн або обмеження волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів (ст. 249 Кримінального кодексу України).
Працівники поліції та Сумського рибоохоронного патруля закликають всіх жителів регіону задля збереження та збільшення рибного фонду області з турботою та повагою ставитися до природних ресурсів, не порушувати правил рибальства, особливо – в нерестовий період.
Правоохоронці звертаються з проханням до всіх громадян, хто став свідком порушень правил рибальства та лову, терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» за номером 0-800-500-52-50, або на спецлінію поліції «102».
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ