Пташиний грип на Сумщині: що відомо
6 лютого в одному із приватних домоволодінь у селі Калинівка Роменського району зафіксували випадок пташиного грипу. У населеному пункті, згідно із рішенням протиепізоотичної комісії, оголосили карантин. Про це Суспільному розповів начальник управління безпечності продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко. Як вберегти птахів від цього захворювання та чи небезпечний він для людини – розповідає Суспільне.
“Наше підприємство постійно дотримується закритого режиму. Весь автотранспорт, який заїжджає на територію птахофабрики, обробляється, миється, дезінфікується”, – пояснює заступник директора з виробництва однієї з птахофабрик Олександр Богомаз.
Це одна із птахофабрик Сумщини. Тут утримують до півмільйона курей, говорить заступник директора з виробництва Олександр Богомаз. Додає, на підприємстві є певні заходи для збереження поголів’я.
![Пташиний грип на Сумщині: що відомо Пташиний грип на Сумщині: що відомо](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/0c0420a4afc83f4d.jpg)
“Всі у нас виробничі майданчики облаштовані санпропускниками, де люди можуть прийняти душ, перевдягтися. Також там облаштовані кімнати для прання спецодягу, його дезінфекції. На територію виробничих майданчиків ми не допускаємо, щоб люди заносили сторонні речі. Також проводимо ретельне прибирання в приміщеннях, постійно контролюємо мікроклімат у приміщеннях, де утримується птиця”, – пояснює Олександр Богомаз.
За словами начальника управління безпечності продуктів та ветеринарної медицини управління Держпродспоживслужби Віктора Науменка, як на фермерських підприємствах, так і в домашніх умовах дотримуватись вимог біобезпеки – є найбільш ефективним для уникнення зараження птиці грипом.
![Пташиний грип на Сумщині: що відомо Пташиний грип на Сумщині: що відомо](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/28d1262f57ee71fa.jpg)
“Якщо люди утримують свою птицю, то необхідно ізолювати домашню птицю від дикої. Птахівничі підприємства менш вражені, тому що вони утримуються ізольовано”, – зазначає начальник управління безпечності продуктів та ветеринарної медицини Віктор Науменко.
![Пташиний грип на Сумщині: що відомо Пташиний грип на Сумщині: що відомо](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/0314163777f07fd3.jpg)
“Птиця утримується в таких пташниках, які постійно зачинені. Всі отвори зачинені спеціальними решітками, щоб унеможливити потрапляння всередину шкідників, синантропної птиці. Також ми контролюємо розсипи під час навантаження комбікорму – це також унеможливлює приваблення синантропної птиці. Також ми проводимо постійний моніторинг в державних лабораторіях ветеринарної медицини напруги імунітету до вірусу грипу птиці і слідкуємо за станом здоров’я наших працівників. З ознаками захворювання виявляємо і не допускаємо до роботи”, – говорить Олександр Богомаз.
Пташиний грип або вірус H5N1 зустрічається в основному серед птахів. Вони є носіями інфекції й поширюють вірус через свою слину та фекалії, пояснює Віктор Науменко. 6 лютого в одному із приватних домоволодінь у селі Калинівка Роменського району зафіксували випадок цього захворювання.
“Коли проводили епізоотичне обстеження, власник цього домоволодіння говорив, що він вдома утримує, як зоопарк дикої фауни. У нього там і цесарки, і фазани, і дикі качки й все інше. Він напередодні завіз качку. Можливо це захворювання відбулося таким шляхом. Вона є природним джерелом цього захворювання”, – каже Віктор Науменко.
![Пташиний грип на Сумщині: що відомо Пташиний грип на Сумщині: що відомо](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/9e53f09cf78f2f40.jpg)
Додає, у цьому домогосподарстві загинуло 25 курей. Ще 80 птахів довелося знищити. У селі оголосили карантин.
“По інших господарствах проведено обстеження, вивчення епізоотичної ситуації, також наявність поголів’я і наявність цього захворювання. Робота наразі ще триває. Це тип Н5N1, який є небезпечним і для людей. Якщо люди щільно контактують з цими птахами, то можуть захворіти. Прояви для людини, такі самі, як грипозний стан. Але це буде в тому випадку, якщо людина щільно контактуватиме з птицею”, – додає Віктор Науменко.
Віктор Науменко говорить, якщо не буде нової загибелі птиці, карантин триватиме 21 день.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ