Що буде з другою хвилею медреформи на Сумщині?
З 25 липня в Україні стартувала друга хвиля підписання договорів між медзакладами та Національною службою здоров’я України. У липні 160 медзакладів, які уклали договори з НСЗУ, отримали перші кошти. Про це на своїй сторінці написала в.о Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Кількість підписаних декларацій у Сумах та області
Як повідомив на апаратній нараді 23-го липня начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко, Сумщина має понад 203, 5 тисяч підписаних декларацій. Цей результат становить 19% від усього населення області. Найкращі кількісні результати мають так райони: Буринський, Липоводолинський, Краснопільський, Сумський та Ямпільський. У місті Суми місятни вже уклали понад 18 тисяч договорів, що становить 7% від населення обласного центру.
“Значно активізуватися процес підписання декларацій в обласному центрі має з початку серпня, коли в Сумах запрацює другий Центр з надання первинної медико-санітарної допомоги”, – зазначає Бутенко.
«Гроші йдуть за пацієнтом»
Для того, щоб цей принцип медреформи почав працювати лікарні мають укласти договори із Національною службою здоров’я України. На сьогодні Сумщина має лише один медичний заклад, який пройшов цю процедуру. Це Кролевецька приватна лікарня ТОВ “Мій лікар”. Вони стали одним із 12 перших приватних закладів в Україні, які уклали договір із Національною службою здоров’я України.
Що ж до комунальних установ, то, за інформацією наданою першим заступником Сумської ОДА Вадимом Акпєровим, укласти договір з Національною службою здоров’я України у другій хвилі мають можливість (тобто мають ліцензію на медично практику, перетворили заклад у комунальне некомерційне підприємство, мають інтернет та комп’ютерну техніку) 15 медичних закладів області:
- Центр ПМСД №1 м.Суми.
- Центр ПМСД Буринської міської ради.
- Центр ПМСД Глухівської районної ради.
- Центр ПМСД Березівської сільської ради Глухівського району.
- АЗПСМ с. Бочечки Конотопського району.
- Краснопільський районний центр.
- СЛА с. Миропілля Краснопільського району.
- Центр ПМСД Роменської районної ради.
- АЗПСМ с. Нижня Сироватка Сумського району.
- АЗПСМ с. Бездрик Сумського району.
- АЗПСМ с. Токарі Сумського району.
- АЗПСМ с. Постольне Сумського району
- Районний центр ПМСД Сумського району.
- Тростянецький міський центр ПМСД
- Дружбівський центр ПМСД Ямпільського району (в разі дооснащення кожного робочого місця лікаря комп’ютерною та оргтехнікою).
Аби встигнути у так звану другу хвилю вони мають подати заяви до НСЗУ до 3-го серпня. Вже 15-го серпня буде відомо, хто з них вже з жовтня перейде на оплату за медичні послуги від Нацслужби здоров’я, уточнює в.о. Міністра охорони здоров’я.
Що буде, якщо медзаклади не встигнуть в другу хвилю?
Головною проблемою буде втрата коштів. Через те, що Сумщина не встигла в першу хвилю укладання договорів із національною службою здоровя облсті втратила близько 100 мільйонів фінансування.
“Уже сьогодні можна констатувати той факт, що недолуге управління на місцях і слабкий контроль обласної адміністрації призвели до величезних фінансових втрат у нашому регіоні. Тільки для Сум приблизні збитки склали 35 мільйонів гривень, саме стільки місто могло отримати в цьому році на розвиток медичної галузі. Для області ця цифра значно більша і сягає приблизно 100 мільйонів. На жаль, ці кошти втрачено назавжди. Що ж до майбутнього тих адміністративних одиниць, які не мають стратегії реформування медичної галузі, то з наступного року відповідні субвенції діяти не будуть, і всі видатки нереформованої первинки, ляжуть на плечі місцевих бюджетів”, – коментує експерт з питань медичної реформи Андрій Букін.
Нові ЦПМСД в обласному центрі
З 1-го серпня в обласному центрі має запрацювати Центр з надання первинної медико-санітарної допомоги №2. Розташовуватиметься він за адресою вулиця Привокзальна, 31 та включатиме до себе 6 амбулаторій. Охопити новостворений заклад зможе майже 137 тисяч пацієнтів.
Крім нього, в місті працює ЦПМСД №1, що знаходиться на вулиці Іллінська 48-50.
Джерело: http://spec-kor.com.ua/