Що відомо про загибель плоду в обласному перинатальному центрі?
Справу загибелі плоду у хворої на коронавірус жінки розслідуватиме медична комісія. 14 квітня про це під час брифінгу повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко.
Жінку на 30 тижні вагітності в обласний перинатальний центр привезла швидка 7 квітня. Напередодні у неї підвищилася температура. Лікарі запідозрили коронавірусну інфекцію, того ж дня її підтвердили методом ПЛР. Жінку госпіталізували та почали лікування. Свекруха пацієнтки вважає: схема лікування могла спровокувати завмирання вагітності.
“Які це були ліки, нам не дають ніякої інформації. Якби ліки купували ми, в мене б залишились чеки, або в її чоловіка, а так виходить, ми не знаємо, що кололи. Вони не показують книгу, в яку записують, що вони кололи. Я думаю, що якісь ліки спричинили. Це раз. А друге – недогляд. Настя лежала сама, раз-два в день хтось заходив”, – говорить свекруха пацієнтки Олена Ткаченко.
Лікарі говорять: діяли винятково за протоколом. Збивали високу температуру й обробляли місцево ніс та горло.
“По декілька разів на день підвищувалась температура, і нам доводилося застосовувати жарознижувальні засоби, полоскання горла, обробка носа – фактично більш нічого їй не застосовувалося. У суботу ще була температура, двічі давали свічку, у неділю вона поскаржилась на погіршення ворушіння плода. Чергові лікарі проводили додаткові методи дослідження, записували серцебиття патології не виявили. Виявили відсутність серцевої діяльності у плода зранку в понеділок “, – говорить медична директорка обласного перинатального центру Вікторія Краснокутська.
Щодо інформування родичів, говорить, що не всі родичі є родичами юридично для медиків. Якщо заяву напише сама пацієнтка чи її чоловік, то медики нададуть копію медичної документації. Поки що такої заяви не було.
Зараз обставини цієї події вивчає слідство.
“12-го квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в Сумах у пологовому будинку під час пологів померла новонароджена дитина. За даним фактом відкрито провадження за ч. 2 ст. 140 “неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником”, – говорить старша інспекторка відділу комунікацій нацполіції Сумщини Вікторія Мкртчян.
Своє розслідування проводитимуть і медики.
“Жінка лікувалася згідно з протоколами щодо ведення вагітності при COVID-19. П0роте, на жаль, на тлі високої температури у жінки сталося завмирання плоду, і були проведені штучні пологи. Таке може бути при цьому захворюванні. Але я підписав наказ про створення при управлінні охорони здоров’я відповідної комісії, яка буде розбиратися в цій ситуації. Буде розібрана повнота надання медичної допомоги, а також якість надання цієї медичної допомоги”, – зазначає начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко.
Зараз в обласному перинатальному центрі з діагнозом “коронавірус” перебувають вісім вагітних та дві породіллі. Діти, які народилися, здорові, але поки перебувають окремо від мам.