Школярі з Сумщини отримали медалі на Всесвітній олімпіаді геніїв
Дев’ять школярів Сумщини взяли участь у Всесвітній олімпіаді геніїв-2023. За інформацією Малої Академії Наук, участь у фіналі взяли 60 країн, учасники з яких представили 1439 проєктів у семи категоріях екологічного спрямування. Учасники з Сумщини вибороли одну “золоту”, чотири “бронзові” та дві спеціальні нагороди.
Дев’ятикласниця сумської школи №9 Карина Солощенко стала переможницею українського етапу конкурсу й у складі української команди відправилась до Америки. Над роботою, говорить дівчина, працювала у грудні минулого року, коли електрику вимикали погодинно. Її проєкт — про озеро у селі Пустогород, на Шосткинщині:
“Озеро окуте легендами, його історія повертає нас в часи татаро-монгольських навал і зараз досі там не спокійно, ворожі снаряди атакують селище. Ворог знищує флору і фауну, знищує природні пам’ятки Сумщини”.
У фіналі міжнародного конкурсу Карина отримала почесну відзнаку. “Золоту” медаль виборола 10-тикласниця обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей Євгенія Вінницька. Через війну дівчина з родиною нині мешкає у Франції, розповідає – її твір, що виборов нагороду — про дії однієї українки, яка протестувала проти жорстокого поводження з тваринами, а саме врятувала панголіна. Ці комікси для презентації дівчинка розробила з командою.
“Перше – це унікальність. Друге — це раціональне споживання. І третє – дія і думка однієї людини може змінити світ. Локація у творі була вибрана не випадково – це Китай і “Мокрий ринок”. Для європейської та американської аудиторії – це такий незвичний унікальний світ. І сам “Мокрий ринок” — місце, де багато екзотичних тварин, де продають, знищують тварин”, — каже Євгенія Вінницька, учасниця олімпіади.
Підготовка до участі була складною, розповідає мама Євгенії Наталія Вінницька, адже донька опановує навчання й у французькій школі:
“Для викладачів це також для неї було випробування, тому що майже весь педагогічний колектив знаходиться в Україні, під час блекаутів виходили на зв’язок. Ганна Євгеніївна постійно з такою теплотою душевною і водночас надавала свої вказівки”.
Таке досягнення, говорить вчителька Євгенії та керівниця гімназійного наукового товариства “Інтелект” Ганна Шевченко, це результат роботи її учениці протягом останніх років:
“Три роки вона є членом наукового товариства, працює над науково дослідницькими проєктами в МАН і на мою думку ось ця перемога є результатом багаторічної роботи. Це складна робота, робота, яка отримала ось таку нагороду. Таку мандрівку і найважливіше для мене і для моїх учнів – це мотивація працювати далі”.
Участь у такому міжнародному конкурсі, говорять дівчата, — це можливість ще раз розповісти світу про Україну.
“Важливо представляти саме свою країну, тому що ми розповідали дітям звичайно про наш національний одяг, заходила мова про Каховку, ми розповідали про сучасні реалії в Україні”, — розповідає Карина Солощенко, учасниця олімпіади.
“Наша команда показала, які ми згруповані, які ми класні, мотивовані, і ми знову ж таки змінили бачення про нас, про Україну і можливо для дітей з інших країн тепер Україна виглядає якось зовсім по іншому”, — додає Євгенія Вінницька.
На досягнутому учасниці, говорять, зупинятись не збираються. Карина планує пов’язати майбутнє з екологією, а Женя – стати журналісткою.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ