Шосткинки популяризують Україну в Ірландії та допомагають ЗСУ
Місто Веспорт у графстві Мейо в Ірландії стало прихистком для двох шосткинок – Оксани та Ксенії Коновал. Туди вони поїхали у квітні минулого року разом з песиком Чікою. Наразі Оксана працює на двох роботах, 14-річна Ксенія навчається в місцевій школі. Дівчата дуже сумують за Україною, а тому намагаються усіляко допомагати своїй Батьківщині: влаштовують благодійні акції та перераховують зібрані кошти на ЗСУ.
Війна змусила шосткинку Оксану Коновал виїхати з України разом з донькою Ксенією. Після перебування у польському центрі біженців дівчата вирішили рушити далі до Ірландії. Але зробити це було не так легко, адже до літака не пускали їх песика Чіку. Тут на допомогу прийшли ірландські волонтери.
«Ми познайомились з волонтером, якого звуть Колм Смулен. Він згодився на своїй машині через всю Європу, а потім паромом через Ла-Манш, через частину океану перевезти нашого песика Чіку до Ірландії. Ми ж в цей час вилетіли туди літаком», – розповідає Оксана Коновал.
Про цю історію місцевий ірландський телеканал навіть зняв сюжет.
У Веспорті шосткинки опинились за розподілом Червоного Хреста. Невеличке містечко з населенням 5 тисяч знаходиться на березі Атлантичного океану. Окрім місцевого населення тут перебувають близько 800 українців, яких з дому вигнала війна. Шосткинки знаходяться там вже 10-й місяць.
“Тут дуже привітні люди. Всі посміхаються, вітаються з нами. Коли йдеш вулицею майже всі цікавляться, як наші справи. Це у них, як просто сказати «привіт”, – говорить Оксана.
З самого початку ірландці допомогли українкам оформити всі необхідні документи. Оксана говорить: роботу в Ірландії знайти легко. Сама вона має дві офіційні. Перша – у відомому продуктовому супермаркеті, друга при місцевій мерії – робота з дітьми до 5 років. Це організація для українських дітей ігрових сесій, влаштування дітей у дитсадочки тощо.
“В Ірландії є можливості для розвитку. І певні наші українські ініціативи дуже підтримуються місцевою владою. Дуже допомагають волонтери. У нашому містечку дуже міцний волонтерський рух”, – розповідає Оксана.
Її донька – 14-річна Ксенія навчається у місцевій школі для дівчат. Це поширена практика в Ірландії, коли дівчата та хлопці ходять до різних шкіл. Проте є і спільні навчальні заклади. Серед однокласниць Ксенії – три українки, інші ірландки. Уроки викладаються англійською. До місцевої школи дівчинка почала ходити через два тижні після приїзду.
“Якщо в українській школі заняття тривають з 8-ї до 15-ї години, то тут уроки починаються з 9-ї та тривають до 16-ї години. Предметів до викладання менше, ніж в Україні й не задають домашнє завдання. Паралельно з відвідування ірландської школи я приєднуюсь до онлайн-уроків у шосткинському ліцеї. Це дуже складно, адже вихідних майже не має. Крім того, я відвідую молодіжний хор”, – розповідає дівчинка.
Дівчата сумують за Україною і намагаються усіляко допомагати Батьківщині. 24 серпня, на День Незалежності України, організували великий благодійний концерт. Вдалось зібрати певну суму. “Ми віднайшли різні організації, які допомагають українцям. На той момент дуже потребувала допомоги херсонська дитяча лікарня і ми туди перерахували зібрані кошти під час концерту”, – говорить Оксана Коновал.
Вона виступає режисером українських культурних заходів у Веспорті. Шосткинки популяризують Україну на мультикультурних зібраннях. Юна Ксенія взяла участь в українському благодійному концерті у Дубліні. Вона виконала українську пісню. На цьому ж заході виступали Олена Кравець, Олег Скрипка. Крім того, дівчина зайняла перше місце у творчому конкурсі “Наш край”.
А ще Ксенія перерахувала на ЗСУ всі кошти зароблені під час літніх канікул. Оскільки Ірландія знаходиться у гористій місцевості, на подвір’ях місцевих мешканців постійно зﹸявляються камінці. Тому Ксенія влаштувалась на вакансію “збирача каміння”, аби власники будинків могли косити свої газони.
Не дивлячись на доброзичливість ірландців та гарні краєвиди цієї країни Ксенія та Оксана дуже хочуть повернутись додому.
“Кожного дня прокидаємось з молитвою, засинаємо з молитвою. Молимось за мир в Україні. Дуже чекаємо на повернення додому. Ми надбали тут досвіду та перейняли деякі цікаві ідеї з життя Ірландії. Це хотіли б запровадити у своїй країні”, – наголошує Оксана
Також шосткинки впевнились, що Україна – одна з найкращих європейських країн.
“Ми всі повинні пишатись, що ми українці. Україна – надзвичайно гарна та класна країна!”, – підсумовує розмову Оксана Коновал.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ