Сім вагомих причин відвідати уролога
Сім вагомих причин відвідати уролога
Уролог — фахівець, відвідування якого часто відкладається до останнього, бо говорити про сечостатеву систему взагалі, а тим більше про її проблеми, вважається непристойним. Це вкрай неправильний підхід, тому що «останнє», тобто такі симптоми, які вже неможливо ігнорувати, є ознакою занедбаного захворювання. Тим часом значна частина хвороб сечостатевих шляхів піддається лікуванню, і воно тим простіше, що раніше виявлено патологію. Які симптоми не можна ігнорувати?
Кров у сечі
Домішки крові в сечі, або гематурія, ніколи не є нормою. Кров може виявлятися у вигляді маленьких чорних або темно-червоних згустків або рівномірно забарвлювати сечу в іржавий колір, з’являтися епізодично або постійно. Хоч би як це було, і навіть якщо трапилося вперше, консультація лікаря необхідна.
Нетримання сечі
«Соромна» або «дитяча»проблема, яка аж ніяк не є рідкістю у дорослих. Нетримання може набувати різних форм: нічне, імперативне, коли поклик настільки сильний, що людина не встигає добігти до туалету, підтікання за напруги — чханні чи кашлі тощо. Деякі види успішно виліковуються порівняно нескладними методами, інші вимагають більше часу та зусиль, але допомогти можна майже у всіх випадках. Крім того, нетримання не можна ігнорувати, оскільки воно буває ознакою іншого захворювання, наприклад циститу або гіперплазії простати.
Гіперактивний сечовий міхур
Раптові та сильні позиви до сечовипускання, часті нічні позиви, прискорене сечовипускання — це ознаки гіперактивного сечового міхура (ГАМП). Одночасно це можуть бути ознаки інфекції, відрізнити одне одного може лише уролог. До нього потрібно звернутись у будь-якому випадку: і ГАМП, і інфекцію краще брати під контроль якомога раніше.
Будь-які повторювані проблеми з сечовипусканням
Прискорене, хворобливе сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, поганий контроль — будь-які відхилення можуть бути симптомами захворювань, зокрема небезпечних або таких, що можуть призвести до серйозних ускладнень. Яких саме, визначить діагностика, і тут, як і завжди, працює правило — чим раніше, тим краще.
Порушення ерекції
Іноді проблеми з ерекцією зазвичай до патології не належать. Вони можуть бути викликані безліччю стресових чинників. Але регулярні або постійні порушення ерекції є симптомом цілого ряду захворювань, або інфекційних, або соматичних, наприклад, хвороб нирок, серцево-судинної патології або цукрового діабету. Еректильна дисфункція змушує чоловіка сумніватися у своїй мужності, що неминуче призводить до психоемоційних проблем. Якщо тактика полягає в тому, щоб її не помічати, все погіршуватиметься.
Пахова грижа
Невелике випинання в ділянці паху, що з’являється час від часу і збільшується під час кашлю або чхання. Частота його появи з часом наростає, вона може стати постійною, але зазвичай не доставляє проблем доти, доки не відбувається утисків, а це і болісно, і небезпечно. Грижа — це розбіжність стінок пахового каналу, в яку можуть випадати петлі кишечника, великий сальник, а в жінок — яєчник. Якщо вони обмежуються, у них порушується кровообіг і розвивається запалення. Щоб цього не сталося, потрібно виконати невелике та нескладне хірургічне втручання з ушивання грижі.
Безпліддя
Якщо пара протягом двох років безрезультатно намагається зачати дитину, пройти обстеження необхідно обом партнерам. Приблизно у 40% випадків виявляються проблеми з боку чоловіка, ще у 10 — з обох партнерів. Тобто у 50% випадків до безпліддя у парі наводять проблеми чоловічого репродуктивного здоров’я. Хороша новина в тому, що більшість з них усуваються, і чим раніше виявлені, тим швидше і легше усунути.
Медичні центри «Мати та дитина»:
-
Київ, вул. Макіївська, 8
-
Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
-
Київ, вул. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
-
Київ, вул. Казимира Малевича, 83
-
Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
-
Львів, вул. Замарстинівська, 85а