Символ 2025 року: сумчанка розповіла, як утримує змію вдома
Cумчанка Юлія Сичова тримає вдома пітона на ім’я Персефона. Аби утримувати Персика, як скорочено називає плазуна дівчина, не треба багато зусиль — їсть змія раз на місяць. Як живе поруч із рептилією — розповіла Суспільному.
Персефона, а якщо скорочено – Персик – королівський пітон. Своє ім’я він отримав через жовте забарвлення. Зазвичай, пітони мають коричневий колір, говорить власниця змії Юлія Сичова. Персефона ж – альбінос, в тримісячному віці мала рожево-помаранчеву шкіру, тому її й назвали Персиком.
“Ми брали його, він ще такий малесенький був і десь як пальчик по ширині він був. Вже шість років вона в нас живе. Просто подобаються такі тварини”, — розповіла Юлія, власниця пітона.
Цікавитися зміями, каже Юлія, почала із дитинства. Дівчину приваблювало все, що було пов’язане із рептиліями.
“У мене є фотки, де я з такими великими удавами, пітонами. Я ходила дивитися, як в зоомагазині вона їсть, перетравлює”, — розповіла Юлія.
Персик живе у Юлії в квартирі – у спеціальному тераріумі з водою та підігрівом. Утримувати змію простіше, ніж інших тварин, впевнена Юлія:
“Змія, вона раз на місяць поїла. Ну, інколи частіше, інколи рідше. Ну, може, два-три рази вона сходила в туалет максимум, що треба поприбирати. Раз на кілька днів треба міняти воду. Все, в принципі. Якщо тобі хочеться, ти її дістаєш, якщо не хочеться, можеш тиждень її не діставати, взагалі, їй ок, вона буде лежати”.
Рідні дівчини давно знайшли з плазуном спільну мову, розповідає Юлія.
“Всі в шоці були, всі постійно кажуть, що їх треба відпустити, але це ж змії, я їх не з природи взяла, вони, вже не знаю, в п’ятому, може, поколінні, може, більше навіть, живуть в неволі, вони просто не виживуть. Ну, це як кота випустити. Він не знайде собі їжу, замерзне”, — пояснює дівчина.
Персефона зараз важить близько 13 кілограмів, та понад два метри у довжину. Змія такого розміру живиться, зазвичай, дрібними тваринами, говорить Юлія:
“Зараз вона з’їдає кроля десь 4 кг. Десь тиждень-два вона його переварює, лежить”.
Юлія каже, переконана – попри чутки, пітони на людей не нападають.
“Буває таке, що мені розказують якусь історію з інтернету, вже таку заїжджену. Я її 300 разів читала і чула. І мені людина каже: “Ну, це подруга моєї сестри. От стопудово в неї таке було, змія готувалась її з’їсти”. Але змія фізично не може готуватись щось зробити”, — розповідає Юлія.
“Інколи кажуть, що ось змія там тебе міряє, хоче з’їсти. Ну, це таке в інтернеті, да, це я чую дуже часто. Ну, тобто вона так ходить. Вона ж не повзе отак от, як всі думають, ну, вона то трошки звивається, але у неї ось тут, внизу, є такі більші чешуйки, і вона от як танк. Бачите? Вона відштовхується ними.
Персик – це третя змія, яку утримує дівчина. До цього в Юлії вже жили пітон, удав та павуки. За цей час, додає дівчина, вивчила звички плазунів:
“Вони дуже люблять волосся, там типа якісь пледики м’якенькі, вони люблять. Коли маленькі були, вони дуже любили сидіти, коли виходиш з душу, і в тебе мокре волосся і рушник. От вони прямо намотуються всередину в цей рушник і голову висовують, і ти там чимось ходиш, займаєшся по квартирі, а вони просто такі спостерігають, сидять як на дереві. Ну, прикольно. Ну це коли зовсім маленькі”.
Юлія говорить: Персефона звикла до контактів із людьми, поводить себе спокійно, з нею залюбки фотографуються. Королівський пітон зі всіх плазунів – найбільш контактний і не становить загрози для людини, говорить методистка Сумського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Олена Бондар. Додає: утримувати змій у квартирі можна, дотримуючись відповідних умов: належні їжа, температура та вологість.
“Зі змій, мабуть, більш порекомендую королівського пітона. Він дружелюбний, або, скажімо, більше спокійний, тому що і змії, як і інші тварини, вони мають також різний характер. Вигулювати як кішку його не обов’язково, але все ж таки ультрафіолет отримувати вони повинні. Тому, як тільки наступають теплі дні, бажано виносити його на вулицю”, — розповіла Олена Бондар, методистка сумського центру еколого-натуралістичної творчості.
У центрі учнівської молоді утримують тільки неотруйних змій — полозів. Подивитися на рептилій сюди приходять спеціально. Якщо ж плазун живе у квартирі, додає Олена Бондар, варто подбати, аби на нього спокійно реагували оточуючі.
“Якщо власники вдома мають саме таку екзотичну тваринку, то вони, звичайно, повинні в першу чергу подумати про те, як на це будуть реагувати ті, що живуть вдома, ті, що живуть поряд, сусіди, тому що існує навіть служба, яка обов’язково має право приїхати додому і запитати співмешканців, запитати сусідів, наскільки вони добре відносяться до того, що ось такі екзотичні тваринки утримуються у них вдома”, — додала Олена Бондар.
Символ 2025 року – дерев’яна зелена змія.
“Будемо сподіватись, що вона принесе мені багато щастя, радості і удачі”, — додала Юлія.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ