Ситуацію з відродженням басейну р. Сумка в обласному центрі намагатимуться вирішувати комплексно
Нагальні питання стану водних об’єктів області розглядали під час засідання екологічної студії в облдержадміністрації. Окрему увагу науковці та представники влади приділяли проблемі розчищення р. Сумка в межах міста Суми (між Воскресенським та Шевченківським мостами).
Як повідомила заступник директора Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської облдержадміністрації Ірина КАШПУР, ця проблема є дуже актуальною на сьогодні. Наразі надходить багато запитів та звернень від громадськості щодо намірів міської влади м. Суми проводити очисні роботи в басейні р. Сумка.
«Ситуація із забрудненням та маловодністю річок в області з кожним роком погіршується. Наразі ділянка р. Сумка між Воскресенським та Шевченківським мостами значно замулена, забруднена сміттям, поросла чагарниковою та болотною рослинністю. На нашу думку, проведення робіт з розчищення цієї ділянки не усуває причини замулення річки, а тому є недоцільним, – розповіла Ірина Кашпур. – Потрібно вирішувати проблему системно, комплексно. Швидко проаналізувати ситуацію і, в першу чергу, починати з формування обізнаності населення щодо господарської діяльності на прибережних територіях, усунення причин негативного впливу людини на водні об’єкти».
За інформацією заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Олени ВАКАРЧУК, головними проблемами водних об’єктів в суббасейні р. Сумка є зарегульованість водотоків, скид забруднених господарсько-побутових стічних вод, скид неочищених зливових вод, низька водність, відсутність очисних споруд.
«Неможливо одним конкретним заходом вирішувати роками накопичені проблеми. В першу чергу, треба зробити аудит. Тільки тоді, коли ми матимемо повну аналітичну картину щодо стану водних об’єктів області, можна буде приймати конкретні рішення щодо цього питання», – підкреслила Олена Вакарчук.
За підсумками засідання екологічної студії окреслено ряд заходів з урахуванням рекомендацій науковців. Також вирішено проводити відповідні зустрічі у форматі дискусії, залучати не тільки представників науки та громадськості, а керівників територіальних громад.