Скільки сумських компаній потрапили до Клубу білого бізнесу
Майже 8 тисяч компаній наразі знаходяться у Клубі білого бізнесу, за даними Державної податкової служби України. Це бізнеси, що відповідають стандартам прозорого ведення бізнесу в Україні. Наразі найбільше таких бізнесів у столиці та на Дніпропетровщині. Проте до клубу потрапили компанії, що мають зв’язки з підсанкційними особами і не відповідають стандартам, а у 24 компаніях з переліку на початок повномасштабної були власники з РФ.
Опендатабот проаналізував ці бізнеси та виявив серед них представників, пов”язаних з підсанкційними особами спільним бізнесом. Так, дві компанії належать до групи братів Козак, власники якої мають звʼязок з групою Віктора Медведчука. Також у списку є бізнеси, що мають звʼязок з корпорацією Алеф, якою володіє підсанкційний Вадим Єрмолаєв, та Burisma Group, власник якої знаходиться у Реєстрі корупціонерів.
Вже після того, як було опубліковано перелік, санкції було накладено на Юрія Бойка – два бізнеси з його групи також серед білих бізнесів.
42% компаній з Клубу білого бізнесу заробляють від 10 до 100 млн грн на рік – це 3,3 тисячі бізнесів. Ще 177 компаній можуть похвалитися доходом понад 1 мільярд гривень (2,2%).
Де найбільше представників білого бізнесу:
– Київ – 1 927 компаній;
– Дніпропетровщина – 794 компанії;
– Київщина – 594 компанії;
На Сумщині – 223 такі компанії.
16%, або 1 275 компаній, з білого списку працюють у сфері оптової торгівлі. На другому місці сільське господарство – 1 120 бізнесів (14%). Нерухомістю займаються 675 компаній (8,4%), а обслуговуванням будинків та територій – 359 компаній (4,5%). Медична галузь замикає п’ятірку – 312 компаній (3,9%).
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ