Сміттєвий полігон у Верхній Сироватці – чи готова громада до компенсації?
Заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ під час наради щодо забезпечення подальшого функціонування полігону ТПВ на території Верхньосировотської ОТГ (Великобобрицька сільрада), куди вивозить сміття м. Суми, наголосив, що обласна влада готова допомогти вирішити всі проблемні питання, але до роботи мають активно долучитися всі зацікавлені сторони.
У першу чергу сумській міській владі необхідно укласти угоду з Верхньосировотською ОТГ про соціально-економічну співпрацю.
Сільський голова Верхньосировотської сільської ради Алла Олександрова повідомила, що місцеві депутати чекають переконливих аргументів щодо подальшої співпраці з сумською міською владою і використання полігону для твердих побутових відходів. Сесія сільської ради запланована на двадцяті числа вересня, бюджетний рік спливає, громада чекає коштів за оренду земельної ділянки під полігон та завдання шкоди навколишньому середовищу.
У екологів і громадськості у свою чергу також була низка зауважень і побажань щодо функціонування полігону. Зокрема черговий раз говорили про необхідність посилення захисних споруд, системи фільтрації, щоб стоки з полігону не йшли у річку Сироватку. А на все це також потрібні кошти.
Заступник міського голови Олександр Журба запропонував, щоб до впорядкування полігону та його утримання долучились й сусідні – Краснопільській, Сумській і Тростянецькій – райони, адже, за його словами, сміття з цих територій також звозять до Великого Бобрику.
Після гострих дебатів було прийнято рішення, що міська влада до 21 вересня має підготувати проект угоди з Верхньосироватською громадою щодо соціально-економічної співпраці та вивезення твердих побутових відходів, а управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Сумській області – подати висновки щодо дотримання всіх норм облаштування зазначеного полігону.
На репліку Олександра Журби щодо планів сумської міської влади побудувати сміттяпереробний завод і взагалі зняти багаторічну проблему полігону, Вадим Акпєров зазначив: «Якщо організуєте таку переробку, ми першими потиснемо вам руки, і навіть долучимось до цієї корисної справи. Адже весь світ вже переробляє сміття, а ми все про полігон…»