182 працівники Тростянецького лісгоспу повним складом звільнять з роботи
Усі 182 працівники філії Тростянецького лісгоспу Сумської області днями отримали офіційні попередження про майбутнє скорочення через ліквідацію їхнього структурного підрозділу.
Повідомлення про скорочення видані працівникам відповідно до Наказу Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» від 18.10.2024 р. №1807 «Про припинення філії Тростянецьке лісове господарство». Згідно цього наказу 24 грудня 2024 року діяльність Тростянецької філії буде закрита, а всі працівники – звільнені згідно з п.1.ч.1 ст.40 КЗПП. При цьому є усні пояснення, що реорганізація проводиться Державним спеціалізованим господарським підприємством «Ліси України» в рамках реформи, запровадженої ще з 2022 року. Реорганізація зачіпає всі лісові господарства України, в т.ч. і Сумської області, крім окупованих територій.
Поки що всі працівники, попереджені про звільнення, продовжують виконувати свої трудові функції відповідно до посадових обов`язків. Їм усно обіцяно, що після реорганізації всі робітничі професії переходять у новостворену структуру. Керівник Тростянецької філії Дмитро Кунцевський запевняє, що всім звільненим працівникам буде запропонована робота.
Відомо, що після ліквідації лісгоспів створюватимуться нові виробничі підрозділи. Наприклад, замість філій лісгоспів будуть об`єднані “надлісництва”, які підпорядковуватимуться філії Північно-лісового офісу з центром в Сумах. Зокрема, до одного з таких надлісництв очевидно що увійдуть нинішні Тростянецький і Охтирський лісгоспи. Але ці структури не матимуть статусу юридичної особи. Цей статус матиме лише обласний офіс.
І це ще один тривожний сигнал для місцевих громад – крім можливого масового скорочення людей громади можуть втратити серйозні податки. Для Тростянецької громади, зокрема, лісгосп є одним з бюджетоутворюючих підприємств – після шоколадної фабрики і залізничного вузла.
“Доля цього підприємства для нас важлива, – сказав на сесії Тростянецької міської ради міський голова Ю. Бова. – Жодного листа про можливе припинення діяльності лісгоспу, як юридичної особи, ми ні від кого не отримували. Що буде далі з самим лісовим господарством, чи залишаться з роботою люди після реорганізації? Де надалі сплачуватимуться податки? На ці та багато інших питань відповіді на сьогодні немає. Тростянецький міський бюджет може втратити до 6 млн грн в рік податку, який сьогодні сплачує лісгосп”.
На сьогодні у необізнанні продовжують перебувати працівники лісгоспу. Керівництво філії виконує вказівки «зверху». Профком каже, що все відбувається в рамках закону, відтак вичікує.
“Ви вірите, що все буде гарно і ніхто не втратить роботу?” – запитали на сесії у голови первинної профспілкової організації Тростянецького лісгоспу Наталії Гусакової.
“В наші буремні часи, які ми переживаємо, зараз не можна бути впевненим ні в чому”, – була відповідь.
Тростянецька міська рада вирішила не чекати, доки в середовищі лісівників завершиться незрозуміле для них реформування. Депутати вирішили направити звернення до Президента України, Кабміну, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, до Асоціації міст України і народних депутатів України, обраних в Сумській області.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ