“Бова став великим начальником”: Ювілейний фестиваль «Боромля» ледь не затьмарила негостинність Тростянця
22 серпня, на честь свята Незалежності України, у селі Боромля Сумської області відбувся ювілейний XXХ Всеукраїнський сільський фестиваль мистецтв «Боромля». Пройшов гучно, залишивши у глядачів незабутні враження і чудовий настрій. Хоча «за лаштунками», непомітно для стороннього ока, фестиваль ще до його початку був під загрозою зриву, передає ntgazeta.com.ua.
“Заздалегідь ми звернулися до Тростянецької міської ради, аби нам дозволили провести урочисте відкриття нашого фестивалю біля пам`ятника Чайковського у Тростянці, як це традиційно завжди відбувалося. Також попросили міську владу Тростянця дати згоду на проведення прослуховування учасників пісенного конкурсу у міському будинку культури. І третім нашим проханням було заселення у готелях міста, які всі є комунальними, членів журі нашого фестивалю. І скрізь отримали відмови”, – розповів голова журі Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Боромля», відомий поет-пісняр, музикант, заслужений діяч мистецтв України Віктор Герасимов.
Митець не розумів, чому раптом мер Тростянця так ставиться до сільського фестивалю? В усі часи фестиваль «Боромля» відкривався саме у Тростянці біля пам`ятника генія музичного мистецтва П.І.Чайковського. Більше того, на цьому самому місці сім років тому і Юрій Бова, як мер, під час відкриття цього фестивалю, отримував почесну нагороду за підтримку “Боромлі” від Асоціації діячів естрадного мистецтва України – пам`ятну медаль тоді Юрію Бові вручав саме Віктор Герасимов.
Зміни в поведінці мера Тростянця київський митець пояснив просто. “Бова став великим начальником. Але те, що він робить, то риса «начальничків» ще радянської, так званої аристократії і бюрократії, які дозволяли собі однією своєю волею перекреслювати намір продовжити давню мистецьку традицію. Це його не прикрашає”, – з сумом каже Герасимов.
То ж, через примхи тростянецького начальства організатори «Боромлі» оперативно вдалися до вжиття організаційних коректив. Журі розселили в Сумах. Пісенний конкурс провели у Боромлянському сільському будинку культури, який виявився не гіршим по місткості і за акустикою, ніж тростянецький. А на гала-концерт на сільському стадіоні зібралося людей не менше, ніж колись збиралося у Тростянці.
“Я дякую сільському голові Боромлянської громади Василю Романіці, що ми змогли в цих екстремальних умовах не розгубитися і провести в Боромлі конкурс про українське село та гала-концерт за участі його переможців та запрошених зірок”, – говорить Віктор Герасимов.
Нагадаємо, що фестиваль мистецтв «Боромля» має статус всеукраїнського. Народився він у один рік з незалежністю України – у 1991-му. За цей час на зелених стадіонах сіл Боромлі, Буймера, Жигайлівки, міст Тростянця і навіть Сум виступали такі видатні художні колективи України, як Національні академічні – український народний хор ім. Г.Верьовки та ансамбль танцю ім. П.Вірського, Державний духовий оркестр України, ансамблі пісні і танцю “Славутич”, “Полтава”, уславлені артисти Анатолій Солов’яненко, Дмитро Гнатюк, Алла Кудлай, Віталій Білоножко, Микола Гнатюк…
Особливою сторінкою фестивалю «Боромля» є проведення конкурсів на найкраще виконання творів про українське село. У ньому беруть участь виконавці всіх вікових категорій – вокалісти, ансамблі, хори, а протягом останніх років до них приєднались і танцюристи. За кілька років конкурс подарував Україні відомі нині імена: лауреатів і дипломантів Тетяну Литвинову і Анжелу Вербицьку, Дмитра Литвинця і Петра Чорного, Тетяну Піскарьову і Анатолія Кобзаря, Євгенію Бистрицьку і Володимира Провороцького, Валерія Козупицю і Ольгу Жовтоніжко, Раміра о Магі і Катерину Василенко…
Цьогорічний фестиваль теж відкрив нові зірки – Гран-прі отримала талановита співачка з Харкова Ірина Балабай. Перемогли у своїх номінаціях артисти Сумського академічного театру драми та комедії ім. Щепкіна Максим Шолох та Тетяна Ластовецька.
Переможці перед початком гала-концерту піднімалися на головну сцену, отримували заслужені нагороди від організаторів і почесних гостей, що завітали на фестивальний розмай. А потім відбувся великий концерт, в якому брали участь не тільки переможці конкурсу, а й метри сцени – у Боромлю приїхало аж три народних артисти України – Олександр Василенко, Оксана Нестеренко та Олег Дзюба.
Та на цьому емоції не скінчилися – їх продовжили розпалювати веселими піснями кавер-гурт «DANCE BAND», а на завершення свята публіка шаленіла від вогняного шоу прямо перед головною сценою, яку глядачам подарував театр вогню з Сум «_GFS_». І звичайно ж, «вишнею на торті» став святковий феєрверк. Голова громади Василь Романіка, закриваючи фестиваль, побажав, щоб у кожного від свята лишалися тільки позитивні емоції і щоб через рік позивні «Боромлі» знову зібрали селян насолодитися мистецтвом.