Хто із суддів Сумщини провалив іспити?
Завершились перші етапи конкурсів до нового Верховного і до Вищого антикорупційного судів. Кандидатам, які успішно склали іспит, почали призначати співбесіди. Ті ж, хто провалився, участь у конкурсі припинили.
Від нашої області у конкурсі до Верховного суду брали участь 11 кандидатів. Серед них лише одна Тетяна Кравцова ніколи не була суддею. Решта або працюють, або донедавна працювали в судах.
Вибули
За результатами анонімного письмового тестування і практичного завдання, з конкурсу вибули три представника Сумщини. Одна з них – діюча суддя Конотопського міськрайонного суду Олена Ярмак. Вона претендувала на мантію судді Касаційного адміністративного суду, але за результатами іспиту посіла 94-те місце із 104-х.
Ще двоє конкурсантів від нашої області, які провалили іспит, – колишні судді. Це екс-голова Апеляційного суду Сумської області Володимир Шевченко, який з 2018 року займається адвокатською діяльністю. І екс-суддя Глухівського міськрайонного суду Володимир Васянович. Обидва хотіли потрапити до Касаційного цивільного суду. Але зайняли відповідно лише 80-те і 71-ше місця із 95-ти.
Лідери
Решта кандидатів від нашої області продовжують брати участь у перегонах. Ба більше, дехто виявився у лідерах суддівського рейтингу.
Так, голова Сумського районного суду Ігор Дашутін зайняв 12 місце із 78-ти у рейтингу діючих претендентів на мантію судді Касаційного адміністративного суду. За іспит він отримав 165,75 балів, що на 23,5 балів менше від очільника рейтингу – члена Вищої ради правосуддя Миколи Гусака.
Ігор Дашутін
Нагадаємо, кампанія громадського контролю «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» оприлюднила свій висновок про невідповідність Ігоря Дашутіна критеріям доброчесності, а саме йдеться про непрозорість його статків.
У рейтингу кандидатів до Касаційного кримінального суду 15-те місце посів голова Ковпаківського райсуду Сум Олег Чернобай. Усього до подальшої участі у конкурсі до цієї касаційної інстанції допустили 40 осіб. Пан Чернобай набрав 150,5 балів, що на 27,75 балів менше, ніж в очільника рейтингу – судді Вищого спеціалізованого суду Михайла Вільгушинського.
Олег Чернобай
Олега Чернобая кампанія «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» також вважає не доброчесним через непрозорість статків і порушення професійної етики.
Посередині рейтингу
Наближається до лідерів рейтингу кандидатів до Касаційного господарського суду суддя Господарського суду Сумської області Оксана Соп’яненко, яка посіла 20 місце із 48-мипрохідних (167 балів). Однак і в неї, за судженням кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» є проблеми з доброчесністю, а саме з прозорістю статків.
Оксана Соп’яненко
До Касаційного кримінального суду окрім Олега Чернобая хоче потрапити і суддя Глухівського міськрайонного суду Олег Сапон. Він на 27-му місці. Усього до подальшої участі у конкурсі до цієї ланки Верховного суду допустили 40 кандидатів.
Шанс потрапити до Верховного суду має і голова Сумського окружного адміністративного суду Микола Шаповал. Він займає 32 місце у рейтингу претендентів до Касаційного адміністративного суду. Усього, нагадаю, допустили до подальшої участі у конкурсі 78 претендентів.
Микола Шаповал
Його заступник Володимир Соколов посів 59-те місце у цих перегонах. Трохи випереджає пана Соколова професор кафедри правосуддя Сумського національного аграрного університету Тетяна Кравцова (56-те місце).
Суддя Зарічного райсуду Сум Ганна Кривцова займає 47 місце у рейтингу претендентів на мантії Касаційного цивільного суду. Боротьбу за них усього продовжать 69 кандидатів. Та на думку кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» у судді Кривцової є проблеми з прозорістю статків.
Хто може потрапити до Вищого антикорупційного суду
У перегонах за мантії Вищого антикорупційного суду від Сумщини продовжують брати участь 4 кандидати. При цьому два з них – у першій десятці. Це суддя Зарічного райсуду Сум Євгеній Янголь (8 місце) і суддя Трстянецького районного суду Віктор Маслов (9 місце).
Однак у пана Янголя є проблеми з доброчесністю на думку кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» А саме його вважають причетним до ухвалення сумнівних рішень. Йдеться про відмову у задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу депутату Сумської міськради В’ячеславові Степченку.
Євген Янголь
Прокуратура вважала таке рішення вибірковістю у застосуванні норм законодавства. У подальшому вищевказану ухвалу було скасовано Апеляційним судом Сумської області через те, що висновки судді Янголя не відповідають вимогам кримінального процесуального закону.
Про суддю Маслова у відкритих джерелах не було знайдено інформацію, яка б відповідно до методології ЧЕСНО. Фільтруй суд! прямо чи опосередковано свідчила про порушення кандидатом критеріїв доброчесності.
Віктор Маслов
Із декларації його родинних зв’язків відомо, що Віктор Маслов – син екс-голови Апеляційного суду Сумської області. Його рідний брат працює в УСБУ в Сумській області, а дружина брата – в прокуратурі Сумської області.
Продовжать боротьбу за мантії суддів Вищого антикорупційного суду Оксана Олійник і Наталя Мовчан. Обидві зараз працюють суддями Охтирського міськрайонного суду. Пані Оксана на 32-му місці у рейтингу, а Наталя Мовчан – на 75-му. Усього до наступного етапу конкурсу допустили 81 кандидата.