Кіберполіція порадила, як уникнути “сюрпризів” у соцмережах
Віртуальні контакти, а також використання інтернет-ресурсів, так само як і будь-які інші соціальні зв’язки і правовідносини в суспільстві, мають певний позитивний і негативний бік.
Інтенсивний розвито Інтернет-комунікацій, які значно спростили життя звичайним користувачам, сприяли не тільки задоволенню їх культурно-естетичних і побутових потреб, але і виникненню нових видів кібер-загроз. Мова йде про сітьові шахрайства, кіберхуліганства, про поширення негативного контенту. Домагання, грубі та цинічні висловлювання, шантаж та інше.
Тому дуже важливо вже сьогодні розповісти Інтернет-користувачам, по-перше, про існування забороненого контенту, по-друге, про правила поведінки, що оберігають від небезпек, які таїть у собі віртуальне середовище, і, по-третє, про існування законодавчих приписів, що встановлюють заборону на протиправну поведінку в глобальній мережі.
Існують основні види віртуальних загроз, яких слід остерігатися:
– заборонений контент: порнографія, пропаганда екстремізму, алкоголю і наркотиків, нецензурні тексти;
– порушення безпеки: комп’ютерні віруси, троянські програми, Спам (небажана пошта: листи щастя, пропаганда, багато іншого), онлайн-шахрайства (робота, Інтернет-магазини, аукціони, телефонні афери тощо);
– незаконні контакти: погрози, сексуальні домагання, шантаж тощо.
Поліція наводить прості правила для інтернет-користувачів, які допоможуть звести до мінімуму віртуальні ризики.
Не слід розміщувати в Інтернеті персональну інформацію (номер мобільного телефону, домашню адресу та особисті фотографії (на яких ви, ваша сім’я або друзі)).
Не додавайте незнайомих (або малознайомих) людей у власному аккаунті соцмереж, а також до контакт листа в профілях ICQ, Skype, Viber та в інших. Пам’ятайте, що віртуальні знайомі можуть бути не тими, за кого себе видають.
Небажано відповідати на Спам, до якого відносяться листи щастя, пропаганда, DoS і DDoS-атаки, масова розсилка від імені іншої особи (для того щоб викликати до неї негативне ставлення), масова розсилка листів, що містять комп’ютерні віруси (для їх початкового поширення). Приміром, розсилка листів щастя, яку начебто сплачує якийсь інтернет-провайдер, проводиться з метою збору е-mail адрес (вашого і ваших знайомих).
Джерело: https://su.npu.gov.ua/