Мерія Сум, даючи відповіді на петиції, не читає їх повністю
Отримала відповідь міської влади онлайн-петиція «Відновлення газонів і інших зелених насаджень при ремонті дворів і доріг».
«Приведення до ладу зелених насаджень має бути частиною будь-якого ремонту вулиць, а також “євро-дворів”. На жаль у місцевих гуру урбаністики вистачає клепки лише на тротуари із примітивної сірої плитки. Це не є достатнім для перетворення міста Суми на щось схоже на нормальне європейське місто. Місту потрібні зелені газони, кущі та дерева. Не формальні зелені зони, які фактично часто є багном і калюжами, а якісні газони зі здоровою травою.
Крім того, що під час реконструкцій вулиць ніхто не займається газонами, після кожного ремонту тротуару підрядні організації залишають гори піску і сміття. Навіть на сайті Сумської міської ради, де є новина про ще кілька метрів тієї ж сірої плитки, на фото видно залишки піску, які ніхто не прибрав: https://smr.gov.ua/uk/novini/miske-gospodarstvo/12372-dityachomu-parku-kazka-dodali-komfortu.html ФОП Рикун А.Ю. немає діла до спаплюженого ними ж газону. Вражає той факт, що таке неподобство розмістили на сайті міської ради як досягнення, і ніхто не помічає таку жахливу халтуру.
Інший “гарний” приклад — зупинка на вулиці Троїцька, навколо якої по периметру насипали піску на зелену траву — красиво та “по-європейські”.
Така ж ситуація майже на кожному об’єкті. Замість приведення до ладу газонів і висадження трави як частини ремонту, на об’єктах залишають будівельне сміття (щебінь, шматки асфальту) та пісок.
Пропонується:
1. Зробити обов’язковим приведення до ладу газонів включно з завезенням нормального ґрунту під час будь-якого ремонту тротуарів.
2. Значно підвищити вимоги до якості робіт і не приймати відверту халтуру, яка є зараз майже на всіх об’єктах.
3. Покращити якість проектування пішохідних доріжок, які мають бути зручними, та не спонукати пішоходів “зрізати” та витоптувати залишки трави на газонах», – писав автор петиції
Відповідь на електронну петицію:
«Ваша електронна петиція, розміщена на порталі «Єдина система місцевих петицій» щодо відновлення газонів та інших зелених насаджень під час ремонту дворів і доріг, розглянута в департаменті інфраструктури міста Сумської міської ради.
Повідомляємо, що з метою приведення газонів до належного стану у квітні поточного року комісією департаменту інфраструктури міста СМР заплановано провести огляд міських газонів та розробити заходи по їх відновленню.
Також інформуємо Вас, що повна заміна поживного ґрунту для відновлення газонів є проблематичною, оскільки придатних для цього земель в місті Суми обмежені обсяги, а придбання її за кошти міської громади буде вважатись порушенням бюджетного законодавства, так як згідно чинного законодавства земля не є товаром.
Одночасно повідомляємо, що на замовлення департаменту в межах визначеного фінансування щорічно виконуються роботи по відновленню газонів та висадженню дерев і кущів по місту. Зокрема, в минулому році виконані роботи на суму 387,382 тис. грн. та 904,773 тис. грн. відповідно, в межах яких висаджено 1 611 од. саджанців дерев та кущів та улаштовано ґрунт для посіву багаторічних трав площею 3 215 кв. м. В поточному році в межах кошторисних призначень роботи по відновленню газонів та висадженню дерев і кущів будуть продовжені».
Тобто відповідь отримана тільки на перший пункт в петиції. І ні слова про підвищення вимог до якості робіт, поліпшення якості проектування пішохідних доріжок.