На Глухівщині аномальне тепло пробудило природу
Усі ми пам`ятаємо старий добрий фільм «Дванадцять місяців», коли так жаліли нещасну пасербицю, яку мачуха в лютий мороз послала до лісу за підсніжниками. А зараз напередодні Нового року ідея піти за квітами зовсім не здається дивною.
Так, деякі глухівчани повідомили про те, що бачили на болоті справжні весняні вербові котики. Жителька села М. Миколенко точно зустрічатиме Новий 2020 рік з букетиком крокусів. «Вийшовши ранком у садок, я здивувалася не на жарт, – розповідає жінка. – На клумбі з`явилися перші паростки крокусів. Тепер я не знаю, що робити: чи залишити їх у морози, які обіцяють, чи викопати і забрати в хату?».
Помітний результат тепла – і в самому центрі міста: так, біля навчального корпусу ГНПУ імені О. Довженка по вул. Терещенків на пеньку красуються багряні капелюшки грибів, які дивують перехожих і викликають ряд питань. «Це фламмуліна, опеньок зимовий, – пояснює місцевий грибник Юрій. – Вони їстівні, а японці вважають ще й лікувальними. Фламмуліни ростуть навіть під снігом. Часто їх можна знайти у відлигу. Зараз на вулиці не зрозуміло, яка пора року, тому поява цих грибів не дивина».
Поряд із міською ялинкою глухівчани гуляють у легких куртках та кросівках, багато хто навіть шапку не вдягає – тепло ж!
Керівник метеостанції «Глухів» Людмила Макаєва повідомила, що такої погоди не спостерігалося від 1945 року. 22-24 грудня зафіксована середня температура +10,6 С, а максимальна сягала +11,2 С.
– Зими 2010 та 2014 років також відзначилися зовсім не морозною погодою, але вони не йдуть у порівняння з груднем 2019 р. Аномальне тепло згубно впливає на стан природи. Страждають тварини, які впадають у сплячку. Висока температура взимку може загрожувати неврожаєм, – коментує вона.
Утім, синоптики сходяться в одному: найближчим часом на нас чекатиме похолодання. Так чи інакше, будемо очікувати на новорічно-різдвяне диво і байдуже, у валянках чи кросівках, головне – з любов`ю в серці.