На Глухівщині відкрили пам’ятник відомому історику
День села цього року у Дунайці відзначився пам’ятною подією – нарешті вдалося встановити та відкрити пам’ятник землякові Миколі Маркевичу. За це особливо клопотовся місцевий вчитель історії Віталій Василько. Як він поділився, це стало справою його життя, адже таких відомих та шанованих земляків потрібно поважати, а пам’ять про них увіковічнювати.
Пам’ятник коштує близько 52 тисяч гривен, з яких сорок виділила районна рада. Його встановили біля школи, на відкриття завітало керівництво району, все відбувалося урочисто з віршами та піснями.
Нагадаємо, Микола Маркевич (1804-1860) – перший український енциклопедист, історіограф, фольклорист, поет, композитор. Народився у селі Дунайці у сім‘ї поміщика. Навчався у приватній школі. Був обдарованою дитиною. У чотирирічному віці умів читати й писати російською, французькою й німецькою мовами. У дорослому віці став автором п’ятитомної праці «Історія Малоросії» та великої кількості інших наукових, етнографічних праць та поетичних збірок. Він створив архів з рідкісними стародруками, манускриптами, гетьманськими універсалами, листами видатних діячів України й Росії, етнографічними конспектами, де домінувала частка оригіналів, що сягала кінця XVI століття. Там налічувалося 12 тисяч рукописів одинадцятьма мовами. Був знайомий з Тарасом Шевченком. У 1847 р. поклав на музику його вірш «Нащо мені чорні брови». Шевченко присвятив Миколі Маркевичу поезію «Бандуристе, друже сизий».
Джерело: nedelya.info